Švenger: Som pripravený nadviazať na prácu Boleka

Švenger: Som pripravený nadviazať na prácu Boleka

28.06.2012 | Redakcia

svengi45V Senici už je nejaký ten piatok. Prvýkrát sa v bráne Záhorákov ocitol v príprave na pôde MFK Dubnica. Nasledoval aj prípravný zápas s Vysočinou Jihlava, kde si udržal čistý štít až do konca. Reč je o Milanovi Švengerovi, ktorý bude v Senici nasledujúcu sezónu hosťovať. Brankár, ktorý o pár dní oslávi svoje 26. narodeniny, odcestoval spolu s tímom na týždňové sústredenie do rakúskeho Wenigzell. „Jeden zápas máme za sebou, tie ťažšie nás však čakajú,“ hovorí pre klubový web odchovanec Jablonca.

Ktorý zápas bude podľa teba v rámci rakúskeho sústredenia najťažší?

Myslím, že sobotný s Dnipro. Pamätám si, keď sme proti nim hrali ešte v Sparte. Noo...dosť nás točili. Sú tam šikovní futbalisti.

Vrchol prípravy bol zatiaľ zápas s Jihlavou (2:0). V ňom si sa ale veľa nezapotil...

Je to tak. Nemusel som riešiť nejakú vážnejšiu situáciu. Treba však v prvom rade za to pochváliť chalanov, ktorí súpera do šestnástky prakticky nepustili.

Ako sa v Senici cítiš?

Priznám sa, pred príchodom som mal trocha obavy. Ale sám som prekvapený, aké super prostredie tu je. Výborní tréneri, spoluhráči, prostredie...

V podstate od roku 2004 pôsobíš v pražskej Sparte. Dajú sa tieto dva kluby vôbec zrovnávať, Senica a Sparta?

Myslím si, že porovnať sa to nedá napríklad v zázemí či veľkosti klubov. Ale to je až druhoradé. V Senici je super prostredie, rodinná klíma, výborná partia ľudí. Baví ma to tu.

V obrane máš pred sebou dvoch bývalých spoluhráčov - Ericha Brabca a Martina Frýdka. Tomáš Kóňa takisto obliekal v minulosti sparťanský dres. V kádri je aj viacero Čechov. Asi aj toto je plusom...

Jasné. Bol tu ešte aj Juraj Piroska, ktorý zarezával v Sparte. Poznám veľa chalanov. Hovorím, je tu výborná partia ľudia, zdravá atmosféra. Veľmi dobre sa tu cítim.

Pred dvoma týždňami sme hostili v Senici turnaj prípraviek Junior Cup. Medzi účastníkmi figurovalo aj meno Sparta Praha. Keď sa deväť či desaťroční chlapci dozvedeli, že v Senici bude chytať Milan Švenger, pár z nich sa rozplakalo. Kričali na mňa: „Veď Švenger je Sparťan, to nám nemohol spraviť. Prečo?“ Čo na to povieš?

To vážne? (smiech, pozn. red.) V Sparte som vnímaný ako Sparťan. Už som tam pomerne dlho. Sparta bude pre mňa vždy srdcová záležitosť a top klub. Teraz som ale tu a chcem Senici pomôcť. Povedzme i k slovenskému titulu.

V bráne to ale nebudeš mať ľahké. Ľudia ťa budú porovnávať s Peťom Bolekom, ktorý sa stal nielen senickou celebritou.

Viem, Peťo tu odviedol výbornú robotu. Som na to pripravený, že budú ľudia očakávať veľa. Podobnú situáciu som zažíval i v Sparte, kde som sa striedal v bráne s Jaroslavom Blažkom. Jarda bol a je v Sparte ikona, modla. Zranil sa a ja som musel na jeho miesto. Myslím, že sa mi ho podarilo adekvátne zastúpiť. O niečo podobné sa budem snažiť aj tu. Spravím pre to všetko.


Kto je Milan Švenger?

Milan Švenger sa narodil 6. júla 1986 v Jablonci nad Nisou. V jeho rodnom meste začínal s futbalom, keď mal šesť rokov. Keď mal osemnásť, vyhliadla si ho pražská Sparta, ktorej kmeňovým hráčom je dodnes. Po sérii ročných hosťovaní sa v lete 2008 naskočil do letnej prípravy Sparty. V konkurencii trojice gólmanov Blažek, Kozáčik, Grigar to mal ale ťažké, a tak odišiel do Čáslavi na polrok. Od zimnej prípravy 2009 však už Spartu neopustil. Naskakoval však predovšetkým za B-tím. Tam čakal na svoju príležitosť nastúpiť za A-tím Sparty. Tá prišla v lete 2011 a treba povedať, že to bol krst ohňom. Sparta prehrávala v play off o postup do základnej skupiny Európskej ligy na pôde rumunského Vaslui 0:2 do polčasu. Jaromír Blažek sa zranil a na druhé dejstvo už nevybehol. Do brány tak musel Milan Švenger. Aj vďaka jeho výborným zákrokom však už Sparta neinkasovala, no prehrala 0:2. V domácej odvete šiel Švenger od začiatku, takisto neinkasoval, no Sparta vyhrala 1:0, čo na postup nestačilo. Od tohto momentu si však Švenger vyslúžil dôveru sparťanskej lavičky a dostával príležitosť v bráne aj po uzdravení Blažka.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu