Kóňa: Chceme postúpiť

Kóňa: Chceme postúpiť

26.06.2012 | Redakcia

kona6 1FK Senica sa už druhý rok po sebe prebojovala do predkola Európskej ligy. V minulej sezóne skončil klub zo Záhoria na štíte Red Bullu Salzburg v treťom predkole. Teraz Záhorákom nyonský žreb na úvod prisúdil klub z Maďarska MTK Budapešť. "Chceme jednoznačne postúpiť," povedal v rozhovore pre futbalový portál profutbal.sk senický stredopoliar Tomáš Kóňa.


Senica bude hrať druhý rok po sebe Európsku ligu. Aké máte pocity pred tohtoročnou edíciou druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže, v ktorej FK Senica začína v prvom predkole?

Pocity sú dobré, lebo každé mužstvo sa chce dostať do niektorej z európskych pohárových súťaží. Senica nie je výnimkou. Nám sa to už podarilo druhýkrát po sebe. Musíme si to vážiť o to viac ako minule a pokúsiť sa, dostať sa čo najďalej. Musíme v nej viac zabrať.

Senica za súpera dostala MTK Budapešť. Aký je to pre klub žreb?

Netreba sa na súpera pozerať tak, či je prijateľný alebo neprijateľný. My musíme jednoznačne postúpiť. Nech sa proti nám postaví hocijaký protivník. My sme s MTK Budapešť odohrali pred týždňom prípravný zápas. Môžem povedať, že ľahký súper to nebude.

MTK Budapešť bol finalistom maďarského pohára...

Dostať sa do finále pohára hovorí už o istej kvalite. My sa však budeme odrážať od spomínaného vzájomného stretnutia. Proti MTK sme hrali aj na sústredení v Turecku. Lenže prípravný zápas je úplne o niečom inom, ako pohárový duel. Šance sú 50 na 50.

 Poznali ste súperov, ktorých ste mohli v žrebe dostať?

Súperov sme si špeciálne nevyberali a pravdu povediac, ani sme ich takmer nepoznali. Vedeli sme len krajiny, z ktorých pochádzajú. To je všetko. Nemali sme dokonca ani žiadneho kandidáta, ktorého sme si obzvlášť želali. Nepozerali sme sa na to z tohto uhla.

Aká nálada zavládla po žrebe v mužstve?

Nálada je celkom dobrá. Aj keby to bol iný súper, atmosféra by nebola odlišná. Chceme postúpiť do ďalšieho predkola.

Senica sa pred sezónou posilnila. Bude toto manažérske úsilie viesť k úspešnému ťaženiu v EL?

Chceme ísť čo najďalej. Nevieme či sa nám to podarí, ale musíme sa o to v každom predkole aspoň pokúsiť. Či budeme úspešní, to uvidíme. V ďalších predkolách nás budú čakať ešte náročnejší súperi, preto nehovorím, že MTK je slabým protivníkom.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu