Príprava: FK Senica - ŠK SFM Senec 0:2 (0:1)

priprava senecHralo sa v sobotu o 10:00 v Borskom Mikuláši.

Góly: 37. Nemanija, 83. Belkovics

Zostava FK Senica: M. Šulla - D. Celláry, M. Ambra (46. A. Krutý), P. Hošek, J. Kalabiška - J. Aquilla - D. Štora (46. R. Balážik), M. Babic (60. O. Janso) - E. Guoth (46. M. Vilkovský), L. Diarrassouba, M. Ďurica

Zostava SFM Senec: Milošovič - Hlavatovič, Trajcsík, Polgár, Mravec - Karč, Nemanija, Bedecs (78. Chromý), Tomášek - Hutta (46. Timm), Peniaška (46. Belkovics)

V prípravnom zápase so Sencom dostali príležitosť predovšetkým mladí Seničania, ktorí mali tak šancu presvedčiť kormidelníka A-tímu Zdeňka Psotku o svojich kvalitách. V 11. min si na peknú prihrávku za obranu nabehol Diarrassouba, rýchlonohý útočník obišiel aj brankára, no odkrytú bránu netrafil. Po dvadsiatich minútach hry to skúšal ten istý hráč strelou, no tá skončila opäť mimo. Senec ohrozil bránu Šullu po prvýkrát v 28. min - Tomáškova strela mierila vedľa. V 36. min predĺžil Ďurica hlavou na Diarrassoubu, no futbalista z Pobrežia Slonoviny netrafil ani tentoraz Milošovičovu bránu. O minútu prišla chyba Seničanov, ktorú využil nikým nekrytý Nemanija a otvoril skóre zápasu - 0:1.

V druhom polčase to najskôr skúšal striedajúci Vilkovský, no ani jeho strela nemierila presne. V 55. min dostal výbornú loptu za obranu Diarrassouba, ten ju priťukol Babicovi a jeho prudký projektil sa obtrel o brvno. Po tom, čo sa neujal ani priamy kop Ďuricu a strela aktívneho Diarrassoubu, udreli opäť hostia. Najskôr ich gól z 70. min rozhodca pre ofsajd neuznal, no 7 minút pred koncom im už nič v radosti nebránilo. Belkovics zúročil presnú prihrávku Timma a spečatil výsledok prípravného duelu na 2:0 v prospech Senca.

Mužstvo Senice čaká v sobotu ďalší prípravný zápas. O 17:00 h nastúpi v Moravskom Svätom Jáne proti čerstvému účastníkovi Gambrinus ligy FC Vysočina Jihlava.