Nové ihrisko na III.ZŠ bude slúžiť i našim mládežníkom

Nové ihrisko na III.ZŠ bude slúžiť i našim mládežníkom

21.06.2012 | Redakcia

ihrisko 3_zs„Sme veľmi hrdí na krásne multifunkčné ihrisko. Myslím, že nám ho budú mnohí, samozrejme, v tom dobrom slova zmysle, závidieť,“ rozprávala o novej pýche III. ZŠ v Senici jej riaditeľka Svetlana Chábelová. Verejnosť sa prvýkrát na krásne multifunkčné ihrisko pozrela zblízka v utorok 19.6.2012 počas slávnostného odovzdania školy do užívania. Nielen školské ihrisko má punc novoty. Škola zmenila fasádu, okná, no zbrusu nové sú i niektoré odborné učebne. Celková prestavba stála vyše 800 tisíc eur.

Mladých futbalistov FK Senica, ktorých kroky každý deň vedú do III. ZŠ a naspäť, samozrejme, najviac zaujíma spomínané multifunkčné ihrisko. Prispôsobené je totiž i na futbal a kvalitný tartanový povrch môže radosť z hry ešte umocniť. „Pamätám si, keď tu bol ešte betón. Behali sme aj po ňom, ale nebolo to nič príjemné. Toto je o niečom inom. Vyzerá to perfektne,“ hovorí jeden z mladých futbalistov FK Senica a zároveň žiak III. ZŠ.

Spolupráca s III. ZŠ na vysokej úrovni

III. ZŠ je najväčšou v Senici. Po jej chodbách sa každodenne premáva i mnoho hráčov FK Senica. „Je ich vyše 80. Od piateho ročníka sa sústreďujú chlapci v športových triedach,“ informuje koordinátor mládeže FK Senica Igor Pszota a dopĺňa: „Aj preto je veľmi dôležité, že sa škole podarilo postaviť také ihrisko. Bude to plus i pre nás, resp. pre našich futbalistov.“ Spolupráca FK Senica s III. ZŠ je na vysokej úrovni. „Škola nám vychádza v ústrety. Uvoľňuje futbalistov na zápasy. Naši futbalisti zase reprezentujú školu na rôznych športových podujatiach. Prirodzene, najmä vo futbale,“ osvetľuje spoluprácu s vynovenou školou Pszota.

Pri slávnostnom odovzdaní III. ZŠ sa pocta ušla i futbalistom FK Senica, ktorí reprezentovali školu na COOP Cupe, kde mladí hráči FK dominovali.

ihrisko velke

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15

21.10. | Igor Tabiš
Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

Pod Dubňom päť gólov. O troch bodoch rozhodol kapitán Dias

20.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu