Do Senice dvojica mladých Čechov Štěpánek a Frýdek

Do Senice dvojica mladých Čechov Štěpánek a Frýdek

13.06.2012 | Redakcia

stepanek frydekDvojica českých mladíkov Miroslav ŠtěpánekMartin Frýdek ml. sa objavila už v pondelok na prvom tréningu Seničanov. Dnes už je isté, že obaja budú v nadchádzajúcej sezóne obliekať červeno-modré farby. „S obidvoma sme sa dohodli a sme radi, že s nimi môžeme rátať. Obaja budú určite pre nás prínosom,“ informuje prezident klubu Viktor Blažek.

 

Štepánek na post stopéra

Ešte pred stredajším ranným tréningom smerovali kroky Miroslava Štěpánka, ktorému skončila pred nedávnom zmluva v nemeckom Hamburgu, do zasadacej miestnosti v útrobách štadióna FK Senica. Čakala naňho dvojica klubových predstaviteľov prezident Viktor Blažek, ako aj športový riaditeľ Dušan Vrťo. Na tréning už Štepánek odchádzal ako hráč FK Senica. So Záhorákmi podpísal zmluvu na dva roky. „S futbalistom rátame na post stopéra.  Je to vysoký ľavonohý stopér. Mali sme o ňom výborné referencie. Tie nám sprostredkoval najmä skaut Hamburgu Jan Říčka. Pozná ho však veľmi dobre aj tréner Zdeněk Psotka, ktorý ho odporučil,“ informuje prezident klubu Viktor Blažek.

Dvadsaťdvaročný urastený stopér je odchovanec českého Olomouca, v šestnástich rokoch však už odišiel do nemeckého Hamburgu. Po hosťovaní v Kepfenbergeri a návrate späť do Hamburgu viedli jeho kroky do Senice. „Samozrejme, prostredie v Nemecku a v Senici sa nedá asi ani porovnať. Ale páči sa mi tu. Je tu fajn futbalová atmosféra, super kolektív. Teším sa na každý jeden zápas. Dúfam, že mi bude tréner dôverovať ,“ rozpráva mládežnícky reprezentant Českej republiky.

 

Frýdek na ľavú obranu

Včera svojim podpisom spečatil presun na záhorácku pôdu i syn bývalého československého reprezentanta Martin Frýdek ml. Do Senice prichádza zo Sparty Praha na ročné hosťovanie. „V Čechách si prešiel viacerými mládežníckymi kategóriami. Je to talentovaný futbalista, ktorý má však v nabitom kádri Sparty ťažkú pozíciu. Už ale príchuť Gambrinus ligy okúsil. Bude zaiste posilou do obranných radov,“ informuje po Dušan Vrťo, športový riaditeľ FK Senica.

Jablko nepadá ďaleko od stromu. Niečo podobné platí aj o synovi slávneho futbalistu. Aspoň čo sa týka vizáže, ako keby mu z oka vypadol. 20-ročný futbalista sa na angažmán v Senici teší. „Neberiem to ako krok späť. Senica je kvalitné mužstvo a pre mňa veľkou výzvou. Dúfam, že budem hrávať,“ avizuje Frýdek. 

 

 Vizitky futbalistov:

Meno: Miroslav Štěpánek

Narodený: 15.1.1990 (22 rokov)

Post: Stopér

Národnosť: Česká republika

Mládežnícke kluby:

- 2006: Sigma Olomouc

2006 – 2008: Hamburger SV

Seniorské tímy:

2008 – 2012: Hamburger SV (2008 – 2009: Kapfenberger – hosťovanie, 2011 – 2012 Hamburger SV „B“)


Meno: Martin Frýdek

Narodený: 24.3.1992 (20 rokov)

Post: obranca

Národnosť: Česká republika

Mládežnícke kluby:

-2011: Sparta Praha

Seniorské tímy:

2011 – 2012: Sparta Praha

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu