Hodnotenie sezóny i senického angažmánu Stanislavom Grigom

Hodnotenie sezóny i senického angažmánu Stanislavom Grigom

25.05.2012 | Redakcia

griga1Už v sobotu čaká bývalého trénera Senice Stanislava Grigu veľká premiéra na reprezentačnej lavičke. Nečudo teda, že je tento 50-ročný kouč pod obrovskou paľbou médií. My sme vlani najlepšieho trénera Slovenska oslovili ešte pred odchodom do Klagenfurtu, dejiska prípravného duelu Slovensko – Poľsko. Po dvojročnom pôsobení na Záhorí sme ho nemohli bez záverečného hodnotenia sezóny i celého angažmánu pustiť.


Celú sezónu sa váš tím pohyboval na čele. Po jeseni ste boli štvrtí, a tak to napokon aj skončilo. Spokojnosť?

Pred sezónou sme nemali veľké oči. Nevedeli sme vôbec, aké ambície má mužstvo, ktoré sa nám podarilo zložiť. Do sezóny sme teda nešli s veľkými očakávaniami, ale o to sme radšej, že sa nám opäť podarilo dostať do Európy, navyše sme si zahrali finále Slovnaft Cup-u. Takže na sezónu sa nedá pozerať inak ako na úspešnú.

Najmä jarná časť ale dala poriadne zabrať. Anglické týždne dali niekedy poriadne zabrať...

Bolo to občas únavné. Naskytá sa otázka, či liga trocha neutrpela tým, že sme šli v pohári tak ďaleko. Hovorili sme si ale, že pohár a ligu staviame na rovnakú úroveň a myslím si, že sa nám podarilo obstáť v oboch súťažiach. Keďže káder sme nemali tak široký, hráči nastupovali niekedy aj napriek drobným zraneniam či chorobám. Boli trocha unavení, neboli zvyknutí na takýto rytmus.

Pred sezónou odišli z tímu niektoré opory - osemnásťgólový Ondřej Smetana, Filip Lukšík a v zimnej pauze Juraj Piroska. Ako sa s tým mužstvo vysporiadalo?

Najviac citeľná strata bol pre nás odchod Ondřeja Smetanu, ktorý dal za sezónu osemnásť gólov. Na neho nedokázal nadviazať nikto. Najlepší strelec dal 5, resp. máme troch 5-gólových strelcov. Popravde, keby sme mali Smetanu, človek až tak rozmýšľa, kde sme dnes mohli byť.

Nezabudnuteľným momentom bol finálový zápas Slovenského pohára v Bardejove. Zisk tejto trofeje nám unikol naozaj len o vlások. K úplnému vrcholu chýbal len krok. Nemrzí to trocha?

Mrzí. A mrzí aj to, že sme trocha viac neprehovorili do bojov o titul. O úplnej spokojnosti so sezónou sa teda hovoriť nedá. My sme jednoducho nemali potrebnú silu v kádri, ani sme nemali tak široký káder ako ostatné mužstvá, ktorým sme chceli konkurovať.

Hneď na začiatku sezóny ste sa museli vysporiadať s nepríjemnou udalosťou. Dlhodobo sa zranili dvaja stopéri, v podstate už stálice senickej defenzívy Ján Gajdošík a Róbert Pillár...

Mužstvo to, samozrejme, postihlo. Takéto zranenia bývajú vždy nepríjemné. Chvalabohu, na poste stopéra sa výborne chytil Gorosito, takisto Wijlaars podával stabilné výkony. Horšie by bolo, ak sme adekvátne náhrady nemali. Našťastie to ale dopadlo dobre.

Spomínali ste, že Senici chýbal strelec. V posledných zápasoch si obul gólové kopačky Rolando Blackburn. Pre neho skončila sezóna v nesprávnom čase, nemyslíte?

Rolando dobre začal, potom mal útlm a potom opäť dobre končil sezónu. On má obrovský potenciál. U neho je dôležité, aby neskĺzol do toho juhoamerického ´maňana´, aby skrátka nezaspal na vavrínoch a čakal, že to príde samo. Musí stále pracovať tvrdo a verím, že to môže byť strelec, ktorý dá minimálne 15 gólov za sezónu v lige. Predpoklady na to určite má. V budúcej sezóne môže byť ťahúňom mužstva, minimálne gólovým.

Vieme, že nerád vyzdvihujete individuálne výkony, ale os opôr Bolek – Gorosito – Kóňa je asi jasná. Nemyslíte?

Áno. Presne tak to bolo. Pridal by som však určite Strnada, Križka, Ďuricu, keď bol zdravý. Občas ťahal aj Diviš, aj keď si myslím, že výkonmi zaostal za prvou sezónou.

Po dvoch rokoch zo Senice odchádzate. S akými pocitmi?

Trocha nostalgie tu je. Senica bola klub, kde som vydržal najdlhšie bez toho, aby som ja odišiel. Už to hovorí o tom, že som sa tu cítil dobre a že sa mi tu aj dobre pracovalo. Nikde nie je napísané, že sa tu ešte raz nevrátim a budem pokračovať v práci. Skutočne je to totiž klub, ktorý mi sadol a práca ma tu bavila.

Jednou vetou. Najkrajší moment sezóny?

Pohárové víťazstvo na Slovane, resp. celý dvojzápas so Slovanom.

Zo Senice vedú vaše kroky priamo k národnému tímu. Ste známym maximalistom. Dá sa teda očakávať, že si niečo zo Senice vezmete aj k reprezentácii?

Z každého angažmánu si vždy niečo nové odnesiem. To, že tím je tam, kde je a že všetko klape, nie je len zásluha trénera, ale celého tímu ľudí. Vždy záleží od toho, či sa trénerovi s nimi robí dobre alebo nie. Ak áno, odrazí sa to aj na výsledkoch. Samozrejme, na nový angažmán sa teším a neskrývam očakávania.

 

{yoogallery src=[/images/stories/fotogalerie/gal_griga] height=[120]}

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce
V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

1.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu