FK Senica v spojení s juhoamerickým gigantom

FK Senica v spojení s juhoamerickým gigantom

22.05.2012 | Redakcia

cruzeiro spolupracaCRUZEIRO ESPORTE CLUBE, slávny futbalový klenot z brazílskeho Belo Horizonte, uzavrel s FK Senica zmluvu o spolupráci. Na začiatku uzatvorenia MEMORANDA O POROZUMENÍ bol kontakt spoločnosti OMS s jedným z jej významných obchodných partnerov. Uvedený dokument spája FK Senica a Cruzeiro vo viacerých smeroch. Dohoda rieši súčinnosť na úrovni A-tímov, ďalej spoluprácu v oblasti mládeže, pripravujú sa stáže trénerov ako i vzájomné exhibičné duely či mládežnícke turnaje. Oba kluby sa zároveň zaviazali vymieňať si informácie súvisiace s metodikou tréningov. Partneri budú zdieľať aj informácie súvisiace s predchádzaním zranení, rehabilitáciou a regeneráciou.

Prvým krokom spolupráce medzi stredoeurópskym a juhoamerickým klubom je výjazd brazílskeho výberu do 23 rokov na Slovensko. Skupina talentovaných, brazílskymi zápasmi preverených športovcov, pricestuje na Slovensko v utorňajších večerných hodinách. Slovenský partnerský klub zabezpečil populárnemu Cruzeiru bohatý program. Počas desaťdňového pobytu na Záhorí odohrajú mladí Brazílčania tri priateľské stretnutia. Hostia prejavili záujem o konfrontáciu so Senicou, ako i so súperom z Česka a so špičkovým a historicky významným slovenským rivalom. Okrem Senice tak budú brazílskej škole čeliť aj 1. FC Slovácko a ŠK Slovan Bratislava.


PROGRAM TÍMU CRUZEIRO ESPORTE CLUBE NA SLOVENSKU:

24. 05. ŠTVRTOK:  Slovan Bratislava U-23 – Cruzeiro U-23 (Petrova Ves, 17:30 h)

29. 05. UTOROK:   FK Senica U-23 – Cruzeiro U-23 (Skalica, 17:30 h)

30. 05. STREDA:    1. FC Slovácko U-23 – Cruzeiro U-23 (Moravský Svätý Ján, 17:30 h)

Okrem športového programu čaká predstaviteľov FK Senica a Cruzeira aj množstvo ďalších povinností. Do Senice totiž pricestuje aj riaditeľ klubu a šéf pre medzinárodné styky. Obe strany majú na vzájomné rokovania pripravených viacero bodov. Cruzeiro sídli v meste Belo Horizonte, ktoré má približne toľko obyvateľov ako celé Slovensko. V piatom najväčšom meste Brazílie pôsobia tri futbalové veľkokluby. Najpopulárnejším je Cruzeiro. Majster Brazílie z roku 2003 sa pýši prepracovaným systémom mládeže, výbornou infraštruktúrou, celým radom známych futbalistov či skvelým fanklubom. V minulosti obliekali dres tohto tímu aj Ramirez, dnes aktuálny víťaz Ligy majstrov s Chelsea, Maxwell, ktorý pred pár dňami prestúpil z Barcelony do parížskeho St. Germain, stopér Lyonu Cris či brankár londýnskeho Tottenhamu Heurelho Gomez.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

V piatok na domácom ihrisku v príprave proti Znojmu

19.3. | Igor Tabiš
Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

Zezinho a Ségbé so šancou na historický úspech

18.3. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

Mládež v akcii: U19-ka zdolala favorita rozdielom triedy, víťazne aj starší žiaci

18.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu