FK Senica v spojení s juhoamerickým gigantom

FK Senica v spojení s juhoamerickým gigantom

22.05.2012 | Redakcia

cruzeiro spolupracaCRUZEIRO ESPORTE CLUBE, slávny futbalový klenot z brazílskeho Belo Horizonte, uzavrel s FK Senica zmluvu o spolupráci. Na začiatku uzatvorenia MEMORANDA O POROZUMENÍ bol kontakt spoločnosti OMS s jedným z jej významných obchodných partnerov. Uvedený dokument spája FK Senica a Cruzeiro vo viacerých smeroch. Dohoda rieši súčinnosť na úrovni A-tímov, ďalej spoluprácu v oblasti mládeže, pripravujú sa stáže trénerov ako i vzájomné exhibičné duely či mládežnícke turnaje. Oba kluby sa zároveň zaviazali vymieňať si informácie súvisiace s metodikou tréningov. Partneri budú zdieľať aj informácie súvisiace s predchádzaním zranení, rehabilitáciou a regeneráciou.

Prvým krokom spolupráce medzi stredoeurópskym a juhoamerickým klubom je výjazd brazílskeho výberu do 23 rokov na Slovensko. Skupina talentovaných, brazílskymi zápasmi preverených športovcov, pricestuje na Slovensko v utorňajších večerných hodinách. Slovenský partnerský klub zabezpečil populárnemu Cruzeiru bohatý program. Počas desaťdňového pobytu na Záhorí odohrajú mladí Brazílčania tri priateľské stretnutia. Hostia prejavili záujem o konfrontáciu so Senicou, ako i so súperom z Česka a so špičkovým a historicky významným slovenským rivalom. Okrem Senice tak budú brazílskej škole čeliť aj 1. FC Slovácko a ŠK Slovan Bratislava.


PROGRAM TÍMU CRUZEIRO ESPORTE CLUBE NA SLOVENSKU:

24. 05. ŠTVRTOK:  Slovan Bratislava U-23 – Cruzeiro U-23 (Petrova Ves, 17:30 h)

29. 05. UTOROK:   FK Senica U-23 – Cruzeiro U-23 (Skalica, 17:30 h)

30. 05. STREDA:    1. FC Slovácko U-23 – Cruzeiro U-23 (Moravský Svätý Ján, 17:30 h)

Okrem športového programu čaká predstaviteľov FK Senica a Cruzeira aj množstvo ďalších povinností. Do Senice totiž pricestuje aj riaditeľ klubu a šéf pre medzinárodné styky. Obe strany majú na vzájomné rokovania pripravených viacero bodov. Cruzeiro sídli v meste Belo Horizonte, ktoré má približne toľko obyvateľov ako celé Slovensko. V piatom najväčšom meste Brazílie pôsobia tri futbalové veľkokluby. Najpopulárnejším je Cruzeiro. Majster Brazílie z roku 2003 sa pýši prepracovaným systémom mládeže, výbornou infraštruktúrou, celým radom známych futbalistov či skvelým fanklubom. V minulosti obliekali dres tohto tímu aj Ramirez, dnes aktuálny víťaz Ligy majstrov s Chelsea, Maxwell, ktorý pred pár dňami prestúpil z Barcelony do parížskeho St. Germain, stopér Lyonu Cris či brankár londýnskeho Tottenhamu Heurelho Gomez.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Druhú polovicu základnej časti odštartujeme na ihrisku Spartaka Trnava

Druhú polovicu základnej časti odštartujeme na ihrisku Spartaka Trnava

19.10. | Igor Tabiš
Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

16.10. | Igor Tabiš
Na dorast čakajú súboje proti Žiline

Na dorast čakajú súboje proti Žiline

16.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu