Mládežnícke realizačné tímy s novými tvárami

Mládežnícke realizačné tímy s novými tvárami

04.10.2011 | Redakcia

id79Na lavičkách najstarších mládežníckych výberov FK Senica nastaliposlednom období zmeny. Šéfom 19-tky sa stal Štefan Horný, skúsený lodivod so seniorskými ligovými skúsenosťami. Realizačný tím chlapcov do 18 rokov doplnil zasa dlhoročný mládežnícky expert Jozef Šino. V nasledujúcich riadkoch Vám priblížime trénera našej devätnástky, v najbližších dňoch prinesieme aj krátky profil šéfa realizačného tímu osemnásťročných.

 

Po vydarenom turnajiNemecku výkonnostný pád

Starší dorastenci vstúpili do ligového ročníka nešťastným spôsobom. Dobré výsledky sa im na míle vyhýbali. V úvodných siedmych kolách čakali na plný bodový zisk márne. „Neočakával som to. Pred sezónou sme totiž absolvovali výborný turnajNemecku. Neviem či sa chlapci uspokojili, ale nastalnich pokles výkonnosti. Zmenu trénera sme riešili ako snahu dať tímu nový impulz. Pán Rybárnás odviedol kvalitnú prácu. Aj touto formou by som sa mu rád poďakoval. Po sérii zlých výsledkov sme ale museli siahnuťzmene,hodnotí prvú zmenurealizačných tímoch mládežníkov Vladimír Skalba, koordinátor mládeže FK Senica.

 

V osemnástke rozšírenie realizačného tímu

Zmeny nastali ajosemnástke. „Tu by som nehovorilvýmene trénera, ale o posilnení realizačného tímu. K Miroslavovi Madunickému prichádza Jozef Šino. Zatiaľ sme saním dohodli na určitú dobu. Uvidíme, ako sa uvedený model osvedčípraxi. Po čase túto spoluprácu vyhodnotímeprijmeme ďalšie kroky,“ ozrejmuje druhú zmenu senický manažér mládeže.

 

Horný vie, že jeho tím čaká ešte veľa práce

Angažovaním motivátora Štefana Horného sadevätnástke mnohé zmenilo. Do jeho príchodu sa Seničania, so ziskom troch bodov za rovnaký počet nerozhodných výsledkov, krčili na dne tabuľky. Potom ale nasledovali úspešné výsledkyPetržalkou, MichalovcamiBardejovomlogický posuntabuľke vyššie. „Prvý týždeň bol zoznamovací. Chlapci si dali povedať. Zdvihli sme sa po taktickejhernej stránke. Určite na nich negatívne pôsobila dlhá séria bez výhry. V kádri je kvalita, ale chýbajúce sebavedomie ju zrážalo,“ vysvetľuje dopad zlých výsledkov na myslenie hráčov novovymenovaný kouč. Tri víťazstvárade ho síce tešia, nepreceňuje ich však. Vie, že je pred ním ešte kopec práce. „Stále máme čo zlepšovať. Do konca jesene chceme pozbierať ešte nejaké body, potom nás čaká tvrdá príprava. Zlepšiť musíme kondičnú stránku tímujeho herný prejav,“ teší sa na výzvu lodivod.

 

K mládeži so seniorskými skúsenosťami

Štefan Horný patrí do kategórie skúsených futbalových odborníkov. Ako asistent trénera pracoval napríklad v Slovane Bratislava, hlavným bol okrem iného aj v Prešove, Banskej Bystrici, Zlatých Moravciach či naposledy v Dunajskej Strede. Vždy ale pracoval iba so seniorskými tímami. S mládežou má skúseností výrazne menej. „V každom doterajšom pôsobisku som bol v blízkom kontakte aj s mládežníckymi tímami. Diskutoval som s trénermi, sledoval som tréningový proces. S chlapcami je trošku odlišná práca ako s dospelými, ale princípy sú v podstate rovnaké,“ víta novú skúsenosť vo svojej interesantnej kariére rodák z neďalekých Kútov.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu