Jozef Šino aj o pokute Jurovi Piroskovi

Jozef Šino aj o pokute Jurovi Piroskovi

06.10.2011 | Redakcia

id75jednomminulých článkov sme priniesli informáciuzmenáchrealizačných tímoch mládežekategóriách do 19 resp. 18 rokov. V prvom príspevku sme vás zoznámili so Štefanom Horným. Nasledujúce riadky venujeme Jozefovi Šinovi.

 

Horným boli spolužiaci

Jozef Šino za sebou bohaté skúsenosti mládežníckeho trénera. V Senici sícejeho doterajšej, viac ako 20 ročnej kariére, nepracoval, na Záhorí však našiel mnoho známych tvárí. „Štefan Horný bol mojim spolužiakomtrénerskom kurze. V Ružomberku som viedol Michala Vilkovského. V Trenčíne som spoznal vtedajších hráčov akadémie Sparty Praha Ivana Hladíka, Olivera Jansa čí bratov Bartalosovcov,“ menuje nový tréner našej osemnástky ľudí, s ktorými mal česť už v minulosti.

 

V Trenčíne silný ročník 1988

Zaujímavú etapu kariéry strávil Jozef ŠinoTrenčíne. Počas viac ako štvorročného pôsobenia na Považí bol trénerom mladšíchstarších dorastencov. „Veľmi zaujímavá skupina sa vytvorila medzi chlapcami narodenýmiroku 1988. V mladšom doraste získali titul, medzi staršími dorastencami sme skončili druhí. Viacerítejto partie majú dnes ligové skúsenosti. V Trenčíne hrávajú Kleščík, Čögley či Hlohovský. Gergel to dotiahol ešte ďalej. Prestúpil do Žilinyvyskúšal si aj zápasy európskej ligy. Futbalu ostali verní aj mnohí ďalší,“ vracia satrénerským časommeste Matúša Čáka tréner, ktorý pôsobil aj ako asistent pri reprezentačnej devätnástke.

 

Vilkovským získal titul

Po necelých piatich rokochTrenčíne sa Jozef Šino presunul po Váhuniekoľko desiatok kilometrov vyššie. „V Ružomberku som začal trénovať kategóriu U-17. Už po prvej sezóne sme oslavovali titul slovenských šampiónov. Atmosféruvydarenej sezóny zažil aj Michal Vilkovský, ktorý bol v tom čase členom ružomberskej sedemnástky. Na severe Slovenska som pôsobil ajdevätnástke, chvíľu som bol trénerom rezervyLadislavovi Jurkemikovi som robil asistenta pri prvom tíme,“ hodnotí ružomberskú fázu kariéry nový člen senickej trénerskej rodiny.

 

Tvrdý trest Piroskovi

Počas mnohoročného pôsobenia pri futbalovej mládeži prešlo rukami Jozefa Šina množstvo talentovaných futbalistov. „Spomínam si na trenčiansku spoluprácuJurajom Piroskom. Hoci bola krátka, zabudnúť sa na ňu nedá. V druhom zápase pod mojím vedením sa nechal už v 20. min hlúpo vylúčiť. Nasledoval veľmi prísny trest,“ usmieva sa pri spomienke na starý hriech jedného zo súčasných lídrov senickej kabíny A-čka Jurajov vtedajší kouč.

 

Senici výborné podmienky

Skúsený trénerpoznatkamireprezentačnej devätnástky otvára svoju novú futbalovú kapitolu. Prostredie na Záhorí ho od prvých momentov upútalo. „Klub za posledné roky neuveriteľne rozkvitol. Je tu výborné zázemieinfraštruktúra. Na výchovu mládeže tu vytvorené výborné podmienky,“ konštatuje vecným hlasom tréner, dodávajúc: „Všetky vekové kategórie dôležité. Nepodceňujem žiadnu. Do Senice som prišielcieľom pomôcť. Verím, že sa nám vzájomne bude dariť,“ vyslovil na záver želanie Jozef Šino.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu