ViOn Zl. Moravce - FK Senica 1:3 (0:2), 29. kolo CL

strnygolGóly: 62. Martin Hruška - 41. Tomáš Strnad, 45. Stef Wijlaars (z pok. kopu), 61. Rolando Blackburn

ŽK: 27. Majerník, 45. Kováč, 49. Hodek, 69. Bernáth, 77. Pavlovič - 69. Strnad, 77. Blackburn, 84. Diviš, 87. Kóňa, rozhodovali: Trutz - Slyško, Súkeníková, 960 divákov

Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Majerník, Pintér, Husár - Pavlovič - Hruška (67. Candrák), Paur, Lukáš Kováč (64. Bernáth), Orávik (82. Brčák) - Hodek

FK Senica: Bolek - Wijlaars, Križko, Gorosito, Leal - Strnad, Kóňa - Diviš (90. Bolinha), Černý, Ďurica - Blackburn (87. Diarrassouba)

Seničania nastúpili s viacerými vynútenými absenciami. Okrem dlhodobých maródov Pillára a Gajdošíka, nemohli pre zranenia hrať ani Kalabiška, Hošek, Štepanovský či Pavlík. Úvodné minúty stretnutia pripomínali šachovú partiu. Obe mužstvá predvádzali typický medzišestnástkový futbal bez väčšieho náznaku zakončenia. V prvej možnosti sa ocitol v 21. min Diviš. Výborný Ďuricov center ale z ťažkej pozície umiestnil hlavou nad. Po polhodine hry sa Hodek ocitol zoči-voči Bolekovi, jeho strele chýbali decimetre. V 34. min chyboval pred vlastným pokutovým územím Pintér, šancu Blackburna pádom pod nohy Kuciak zneškodnil. Ako prvý mieril medzi žrde v 36. min domáci Kováč, Bolek jeho strelu bez problémov kryl. V 41. min rozohral Kóňa štandardnú situáciu, lopta prepadla za obranu a nekrytý Strnad z uhla poslal hostí do vedenia - 0:1. V 45. min Kováč nedovolene zastavil v pokutovom území Černého a z nariadenej jedenástky Wijlaars spečatil polčasový rezultát – 0:2.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. V 47. min Hruška rozohral priamy kop, odrazená lopta sa dostala ku Kováčovi, ktorého gólovú strelu Bolek spod brvna vytlačil na roh. Vzápätí sa ku strele z hranice šestnástky odhodlal Paur, jeho prudký projektil nemieril medzi žrde. V 61. min zatiahol Wijlaars skvelým spôsobom až k rohovej zástavke, poslal prudký center na hranicu malého vápna a osamotený Blackburn parádne zvýšil na 3:0. Už o minútu sa skóre menilo opäť. Hodek posunul loptu Hruškovi, ktorý zblízka nedal Bolekovi šancu - 1:3. Domácich mohol vrátiť do stretnutia v 73. min Bernáth, avšak dobrý center Candráka hlavičkou z troch metrov nedokázal usmerniť do poloodkrytej bránky. Na opačnej strane Diviš vysunul Blackburna, ten sám pred Kuciakom mieril iba do neho. V nadstavenom čase striedajúci Diarrassouba obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, avšak z uhla mieril iba do žrde. V zbytočne nervóznom závere si už Seničania víťazstvo ustrážili.

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): "Dnes sme sa chceli rehabilitovať za semifinále Slovenského pohára. Prvý polčas bol pre mňa veľkým sklamaním. V polčasovej prestávke bola v kabíne doslova "hrmavica". Druhý polčas bol už lepší. Myslím si, že Senica vyhrala zaslúžene."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Úvodná polhodina bola nezáživná. Nám pomohlo dvojgólové vedenie do polčasu. Po zmene strán, keď súper znížil, začal hrať na veľké riziko a vypracoval si aj niekoľko pološancí. Pre nás sú tieto body veľmi dôležité. Teraz sa ideme pripraviť na finále ligy aj pohára."