Vydarený víkend bez jedinej prehry

24.04.2012 | Redakcia

mladez ilustrakÚspešné zápasy majú za sebou mládežnícke družstvá nášho klubu, keď ani jeden tím neodišiel z ihriska ako porazený. Na domácom ihrisku sa aj naďalej nedarí zvíťaziť devätnástke - tentoraz uhrala bezgólovú remízu s Podbrezovou. Naopak, strelecky sa darilo sedemnástke, ktorá svojmu súperovi nastrieľala štyri góly. V 2. dorasteneckej lige odohrala ďalší dôležitý duel osemnástka. Po dobrom výkone si rozdielom triedy poradila s Dubnicou. Šestnástka sa trápi v koncovke. V súboji popredných družstiev tabuľky si hráči vypracovali veľa šancí, ale gólom neskončila ani jedna z nich, a tak duel skončil remízou. Žiacke družstvá sa aj naďalej držia na víťaznej vlne. Starší žiaci (U15 a U14) si poradili s rovesníkmi z Ružinova, mladší žiaci (U13 a U12) jasne dominovali nad Dubnicou. V jarnej časti sa darí najmä trinástke, ktorá zatiaľ zvíťazila vo všetkých 7 zápasoch. Prípravky majú za sebou stretnutia v Hlohovci, kde vyhrali všetky tri družstvá.

Starší dorast U19 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - ŽP Šport Podbrezová   0:0

Senica
- M. Junas - P. Šenk, J. Švolík, A. Letrik, O. Janso - D. Ventúra (78. R. Balážik), T. Kapusta - A. Labuda (46. P. Kostka), D. Štora, M. Sedlák - M. Vilkovský

Štefan Horný (tréner): „Po dobrom výkone v Trnave sme proti tabuľkovému susedovi sklamali. Bez gólu sa nevyhráva. Súper podal dobrý výkon, spoľahlivo bránil a využíval každú možnosť na rýchly protiútok. Na jar prehral len jediný zápas. Šancí na strelenie gólu bolo málo, a keď sme sa do nich dostali, tak sme zaváhali. Labuda v 1. polčase, Sedlák 2x, Vilkovský a Švolík po rohu v 2. polčase. Hosťom zabránil v strelení gólu výborný Junas. Niektorí naši hráči podali podpriemerný výkon, a to na víťazstvo nestačí.“

Starší dorast U18 - 2. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   3:0 (0:0)
góly:
Michal Vilkovský 2 (1 z 11m), Tomáš Slovík

Senica - D. Kubica - D. Celláry, Z. Filípek, M. Hrubša, T. Kratochvíl - B. Matuský, T. Slovík - P. Malý (D. Patka), M. Kovačič (J. Španka), O. Janso (D. Nemec) - M. Vilkovský

Miroslav Madunický (tréner): „Mužstvo posilnené 7 hráčmi dosiahlo to, čo sa očakávalo. Hneď od začiatku sme diktovali tempo hry a bolo len otázkou času, kedy strelíme prvý gól. Do šancí sa postupne dostali T. Slovík, Vilkovský, Janso, Kovačič, ale ani jedna strela neskončila v sieti súperovej bránky. Čo sa nepodarilo v 1. polčase, vyšlo hneď v úvode druhého. Nemec vysunul Vilkovského, ten našiel T. Slovíka, ktorý otvoril skóre zápasu - 1:0. Ďalší gól padol z pokutového kopu po faule v 16-ke na Nemca - 2:0. Tretí gól vsietil opäť Vilkovský, ktorý sa najlepšie zorientoval v 5-ke súpera po centri sprava. Víťazstvo mohlo byť omnoho výraznejšie, keď ďalšie šance nepremenili Vilkovský, Nemec, Malý, Hrubša a Španka.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - ŽP Šport Podbrezová   4:0 (1:0)
góly:
Dominik Nemec 2 (oba z 11m), Zdenko Filípek, Peter Balážik

Senica
- D. Kubica - M. Summer, A. Krutý, Z. Filípek, M. Šimek - R. Sirota (68. T. Královič), P. Balážik (70. E. Otrísal), D. Vandraško, D. Kačmár (50. R. Meszlényi) - Š. Chalány (60. J. Chvátal), D. Nemec

Stanislav Macek (tréner): „Na výborne pripravenom ihrisku sme nastúpili proti súperovi, ktorý v jarnej časti dosahuje veľmi dobré výsledky. Mali sme v hlavách aj nevydarený zápas v Trnave, tak motivácia bola obrovská. Zmenili sme rozostavenie a do duelu sme nastúpili v rozostavení 4 - 4 - 2. Od úvodných minút sa hralo vo vysokom tempe a my sme sa snažili udávať tempo hry. Súper dobre bránil a vyrážal do rýchlych protiútokov. V 20. min po zaváhaní Šimka trafil hosťujúci hráč žrď našej brány. My sme sa snažili hrať kombinačne a držať loptu na zemi, čo sa nám aj darilo. Veľmi dobre pôsobil na pravej strane Sirota, ktorý svojou ľahkosťou robil hosťom veľké problémy. V 31. min po prieniku Sirotu zahral obranca hostí rukou v 16-ke a Nemec sa z pokutového kopu nemýlil - 1:0. Na konci polčasu po rýchlej rozohrávke Balážika peknou strelou trafil brvno hosťujúcej brány Nemec. Do 2. polčasu sme vstúpili aktívne a v 47. min Filípek po dlhom aute Šimka zvýšil na 2:0. V 53. min si Balážik pekne narazil s Vandraškom a po prieniku stredom obrany hostí zvýšil už na 3:0. Súper sa nevzdával a stále hrozil, avšak aktívneho Sokola vychytal pohotový Kubica, ktorý svojimi zákrokmi vnášal do našej hry pokoj a istotu. V 80. min po prieniku aktívneho Šimka si obrana hostí pomohla faulom a Nemec z penalty upravil na 4:0. Sme veľmi radi, ako sme tento zápas zvládli. Máme radosť hlavne z našej hry, pretože stále hľadáme optimálne zloženie hlavne zálohy po odchode niektorých hráčov do U19. Gratulujem chalanom a veľmi ich chválim za dnešný výkon.“

Mladší dorast U16 - 2. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   0:0

Senica - R. Valkovič - A. Konečný, E. Otrísal, D. Ceplák, E. Chvál - J. Krč, D. Malý (63. M. Rajník) - M. Karvaš (55. M. Petrík), J. Chvátal, T. Královič - M. Mihálik

Jozef Dojčan (tréner): „Vo výbornom zápase sme sa prezentovali kvalitnou hrou. Od úvodu sme začali hrať aktívne a súpera sme priklincovali na vlastnej polovici ihriska. Darila sa nám kombinácia, dobre sme sa pohybovali a naši chlapci sa futbalom doslova bavili. Dubnica bola prinútená hrať počas celého duelu v hlbokom bloku a vychádzať do protiútokov. Žiaľ, už v treťom stretnutí sa v koncovke veľmi trápime. Na jednej strane ma teší, že si dokážeme vypracovať v každom zápase množstvo šancí, ale na druhej strane je smutné, ako s nimi nakladáme. S tak kvalitným súperom, ako Dubnica nepochybne je, sme pozahadzovali gólových príležitostí snáď aj na dva zápasy. Ku koncu, keď sme chceli za každú cenu streliť vytúžený gól, boli hostia v protiútokoch veľmi nebezpeční a museli sme sa mať na pozore. Túžba našich chlapcov zvíťaziť v tomto zápase bola enormná a po záverečnom hvizde rozhodcu bolo ich sklamanie z výsledku obrovské. Aj ja som z konečného výsledku sklamaný, ale teší ma hra, akou sa v jarnej časti prezentujeme, a to je pre nás v tomto momente to najpodstatnejšie.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 21. kolo
FK Senica - FC Ružinov   1:0 (1:0)
gól:
Samuel Mráz

Senica - B. Száraz - D. Baša, N. Včelka, D. Kozák, M. Nestorik - J. Kubrický (45. F. Palkovič), L. Kojnok (36. M. Švolík) - M. Vrábel (65. T. Hrúz), Samo Mráz, M. Pittner (55. J. Michalica) - M. Kosorin

Vladimír Helbich (tréner): „Doma sme privítali Ružinov, mužstvo z dolných priečok tabuľky. Výsledok 1:0 vôbec nezodpovedá priebehu zápasu, tak ako v predošlých stretnutiach sme nepremenili veľké množstvo vyložených šancí. Súper sa prakticky nedostal za celý duel do ohrozenia našej bránky. Problém je v tom, že naši hráči sú v zakončení nedôslední, nekoncentrovaní a unáhlení. Ak by sme skórovali z úvodných príležitostí, hráči získajú ľahkosť a opadne z nich nervozita. Je pravda, že súperi sú oproti jesennej časti na nás nachystaní a motivovaní, preto je logické, že sa oveľa ťažšie proti nim presadzujeme. O výsledku rozhodla 25. min - Mráz prudkou strelou po zemi zaskočil brankára Rovdera - 1:0. Čakajú nás tri zápasy na súperových ihriskách, pevne verím, že už tam pretrhneme streleckú smolu!“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 21. kolo
FK Senica - FC Ružinov   4:0 (2:0)
góly:
Dávid Weiss, Leonard Prokop, Martin Adamec, Juraj Kovalovský

Senica - D. Levársky - M. Matušica, M. Svatík, P. Mikúšek (25. B. Tobiaš), D. Weiss - F. Blažek, L. Prokop (50. A. Štepanovský) - K. Sekela (54. P. Fila), M. Adamec, F. Popluhár (54. S. Štefek) - J. Kovalovský (60. R. Bayer)

Lukáš Kaplan (tréner): „Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom a dominovali sme, avšak uspokojilo ma len prvé dejstvo. V 1. polčase sme sa snažili po strate lopty hneď súpera napádať a získať loptu späť, čo sa nám aj darilo. Už od úvodných minút sme si vypracovali tlak, čo sme dokázali zužitkovať hneď v 5. min, keď sa po centri Adamca presadil Weiss. Pokračovali sme v dobrej hre avšak zahadzovali sme aj nemožné. V 28. min sa presadil Prokop a bolo 2:0. Cez polčas sme si v kabíne niečo povedali, ale nedokázali sme to naplniť a duel sa prakticky len dohrával. Aj keď sme si vypracovali nejaké pekné akcie a šance, v 2. polčase sme veľa držali loptu namiesto toho, aby sme hrali na 1 - 2 dotyky a kazili sme veľa jednoduchých prihrávok. V 48. min sa presadil po peknej akcii s Kovalovským Adamec a v 60. min upravil na konečných 4:0 Kovalovský. Za zmienku stojí v závere stretnutia ešte strela Adamca, ktorá skončila na brvne.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   4:0 (1:0)
góly:
Martin Mášik 2, Kristián Ravas, Ondřej Konečný

Senica - S. Sloboda - M. Krišák, I. Perička, J. Bohunický - K. Ravas, M. Mášik, J. Serdahely - M. Biskupič, D. Martišiak
Striedali: E. Kirka - N. Mihál, D. Smolinský, O. Konečný

Jaroslav Hutta (tréner): „Od začiatku sa hral útočný futbal na oboch stranách. Do dvoch dobrých príležitostí sa dostal Mihál, ale trafil iba do brankára. V 19. min dobrou prihrávkou Martišiak dostal do šance Mášika a ten s prehľadom otvoril skóre - 1:0. Po prestávke príležitosti pribúdali a darilo sa nám ich aj premieňať. V 37. min ešte Mihál trafil žrď súperovej brány, ale v 40. min unikol Ravas a jeho krížna strela skončila v bráne - 2:0. V 54. min po akcii Mášika a jeho finálnej prihrávke zvýšil Konečný na 3:0. Skóre uzavrel peknou strelou z priameho kopu Mášik.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Dubnica   4:0 (0:0)
góly:
Marko Totka, Erik Závodský, Adam Búzek, Lukáš Šurek

Senica - L. Greguš - L. Kučera, M. Rosa, A. Búzek - M. Dubec, M. Totka - M. Hollý, P. Allina, O. Bohun
Striedali: J. Krakovský, L. Šurek, E. Závodský, J. Štefanka, J. Kuchta, F. Hačunda

Rudolf Bíly (tréner): „Do zápasu s Dubnicou sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám aj od prvej minúty darilo. Chlapci sa veľmi dobre pohybovali a vytvárali si veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme však v 1. polčase nedokázali premeniť. Dokázali sme súpera prehrať kombinačne a vo všetkých herných činnostiach sme boli lepší. Po prestávke sme pokračovali v kombinačnej hre a dokázali sme premeniť štyri šance. Chlapcom gratulujem k výkonu a k víťazstvu a som rád, že dokázali hrať naplno a s radosťou počas celého zápasu.“

Prípravka U11 - 14. kolo
FC Hlohovec - FK Senica   2:6 (1:2)