Kamesch: Prečítal more životopisov, vlastný nechystá

Kamesch: Prečítal more životopisov, vlastný nechystá

11.10.2011 | Redakcia

id72Uplynulý futbalový víkend patril predovšetkým reprezentačným zápasom. Pozornosť športovej verejnosti saligových trávnikov presunula na medzinárodné kolbištia. Nie všetcifutbalovej rodiny ale strávili piatkový večer pri televíznych obrazovkách. „Celé roky som bol pravidelným divákom všetkých športových podujatí. Futbal, hokej, hádzaná, cyklistika... Neušlo mi nič. Priznám sa ale, že v súčasnosti televízor nezapínam. Neurobil som tak anipiatok. Akosi viac ma to ťahalo ku knihe,“ konštatuje Pavol Kamesch.

 

Jedennajpodkutejších znalcov športových výsledkovsenickom tíme je v tomto smere skutočne sčítaný. „Nedávno som zaklapol autobiografiu Pavla Nedvěda. Zaujímavé čítanie, aj keď nové knihy nie prepracované tak precízne ako životopisy napísanéminulosti. Medzi najlepšie dielašportovej oblasti zaraďujem životopisy Dominika Hašeka, Jaromíra Jágra, Michela Platiniho, Seppa Meiera, Vláďu Vízka či Róberta Reichla,“ menuje favorizované tituly senický gólman. Pri výpočte množstva životopisov ale na vlastnú knižku nemyslí. „A kto by to, prosím ťa, čítal? Ty a ja? Pochybujem, že by to zaujalo aj niekoho iného,“ smeje sa pri myšlienke na svoju biografiu brankár so skúsenosťamiBanskej Bystrice, Košíc, Trnavy, CypruČeska.

 

Paľo je typickým knihomoľom. Ak nelistuješportovej literatúre, určite zvierarukách napínavý thriller. „Mafiánske čítanie, detektívky, špionážna problematika,“ odkrýva rozsah vyhľadávanej literatúry fanúšik Daniela Silvu, Fredericka Forsytha či Dominika Dána.

 

Skúsený futbalista trávil uplynulé dnispoločnosti kníh, rodiny ale aj rôznych medikamentov. „V tomto období prechladnutiachrípky na dennom poriadku. Počas voľna som sa dal zdravotne trošku do poriadku,“ hlásilutorok ráno Kamesch. Po krátkej debate sa pobral do kabíny, nachystať sa na tréning. Ako najskúsenejší zo skupiny brankárov je pri reprezentačných povinnostiach Miroslava Mentela zodpovedný za tréningy gólmanov. „Prakticky len plníme pokyny trénera Mentela. O náplniach konkrétnych jednotiek sme podrobne diskutovali ešte pred jeho odchodom na zraz národného tímu,“ skonštatoval Pavol Kameschponáhľal sa do kabíny nachystať sa na predpoludňajší tréning.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu