Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11.2021 | Redakcia

Futbalisti FK Senica prehrali v 15. kole Fortuna ligy na pôde Dunajskej Stredy 1:0.

Odohrali sme nešťastný zápas. Domáci DAC vstúpil do zápasu s novým trénerom, Portugalčanom Joaom Janeirom a pozmenenou základnou zostavou. Takticky bol náš výkon v poriadku, smolu sme však mali v zakončení, keď nám rozhodcovia neuznali tri góly kvôli ofsajdu a Egy Vikri trafil po individuálnej akcii žrď Jedličkovej bránky.

Počas reprezentačnej prestávky mužstvo trénera Pavla Šustra poctivo pracovalo. Po niekoľkých neuspokojivých výsledkoch chcelo na Žitnom ostrove predviesť plnokrvný a poctivý výkon, ktorý by viedol k bodovej odmene. "Príprava na zápas v Dunajskej Strede bola rovnaká, ako na každého súpera v lige. Tréner Šustr nám pomocou videa povedal informácie o súperovi. Vedeli sme, že majú často otvorený stred ihriska a snažia sa rozohrávať akcie po krajoch. Tam sa nám ich aj darilo dotláčať a získavať lopty do našich protiútokov," začal rozprávanie Jakub Buchel, ktorý sa na ihrisko dostal v 57. minúte.

O výsledku napokon rozhodla akcia zo 68. min - po akcii Krstoviča sa strelou pomedzi Ravasove nohy presadil krídelník Brahim Moumou. "Ako som už spomínal, darilo sa nám získavať lopty v krajných priestoroch, po ktorých sme sa dostávali do sľubných príležitostí. Bol to pre nás smolný zápas, dokázali sme streliť tri góly, bohužiaľ, všetky tri padli z tesných ofsajdov. Takže napokon o zápase rozhodol gól, ktorý sa DAC- u podarilo streliť a nám nie. Mrzí nás to, pretože sme cítili, že sa v sobotu dal uhrať dobrý výsledok," pokračoval 19-ročný odchovanec Senice.

Ako sa po zápase vyjadril stopér Petr Pavlík, chýba nám momentálne šťastie, ktoré sme mali na začiatku sezóny. Bojovali sme celý zápas, no nestačilo to. Musíme naďalej poctivo pracovať a veriť, že nepriaznivú šnúru 8 zápasov bez víťazstva (0-2-6) čoskoro zlomíme. "Všetkých nás to mrzí, že sa nám už toľko zápasov nepodarilo získať 3 body. Musíme sa vrátiť  k poctivým a pracovitým výkonom z prvých zápasov sezóny. Aktuálne nás čaká zápas proti Žiline. Verím, že ho zvládneme, najmä výsledkovo a ukončíme túto sériu," odhodlane vyhlásil.

Domáci zápas proti MŠK Žilina odohráme v piatok 26.11.2021 o 17:00 h pred televíznymi kamerami. Neostáva nám nič iné, len dúfať v pozitívny výsledok. "Žilina má rýchle a mladé mužstvo, ktoré veľmi dobre kombinuje. V defenzíve budeme musieť byť kompaktní a zodpovední a smerom do ofenzívy presní a efektívni. V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne sme v Žiline podali slušný tímový výkon, ten ale na body nestačil. Po žilinskom góle na 1:0 sme mali šance vyrovnať, no neboli sme dostatočne dôrazní v koncovke. Za to nás Žilina na konci zápasu potrestala ďalšími dvomi gólmi a vyhrala 3:0. Prehru jej budeme chcieť vrátiť."

Jakub Buchel je ešte stále mladý futbalista, ktorý zbiera ligové skúsenosti. Je vďačný, že sa tak deje v Senici, v klube, ktorý ho vychoval. "Určite som vďačný najmä trénerovi Pavlovi Šustrovi, že mne, ale aj ostatným mladým hráčom v senickom kádri dáva šancu a je ochotný s nami pracovať. Každá jedna minúta na ihrisku je pre mňa veľmi cenná a veľmi si ju vážim," zakončil.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu