Po reprezentačnej prestávke privítame doma Pohronie

Po reprezentačnej prestávke privítame doma Pohronie

10.09.2021 | FK Senica

V 7. kole Fortuna ligy sa predstavíme na domácom štadióne proti FK Pohronie.

Po prvej reprezentačnej prestávke v aktuálnom ligovom ročníku čaká na futbalistov FK Senica domáci súboj 7. kola Fortuna ligy proti FK Pohronie.

"Bude to určite ťažký zápas, Pohronie nezačalo sezónu podľa svojich predstáv, došlo tam k odvolaniu trénera a k nejakým pohybom v kádri. Očakávam, že prídu húževnato brániť a budú sa chcieť pobiť o každú loptu," približuje pred sobotňajším zápasom hlavný tréner FK Senica Pavel Šustr.

Sezóna z pohľadu Pohronia

Futbalisti Pohronia nazbierali v úvodných šiestich kolách štyri body, vedenie klubu sa rozhodlo konať a pred reprezentačnou prestávkou odvolalo hlavného trénera Gergelyho Geriho. Mužstvo dočasne povedie športový riaditeľ klubu Štefan Zaťko.

Pohronské osy prišli počas letnej prestávky o viacero kľúčových hráčov. Šikovný krídelník Alieu Fadera prestúpil do belgického SV Zulte Waregem, anglický stredopoliar James Weir pokračuje v kariére v maďarskom klube MTK Budapešť. Azda najväčšou stratou je nedávny odchod Adlera Da Silvu do Slovana Bratislava, švajčiarsky futbalista zaznamenal počas jarnej časti uplynulej sezóny bilanciu 6 gólov a 2 asistencie, čím výraznou mierou prispel k záchrane Pohronia vo Fortuna lige.

"Veľmi náročný zápas, pretože v Pohroní došlo k zmene trénera. Je to pre nich nový impulz, vždy keď príde k zmene trénera sa chce mužstvo ukázať v najlepšom svetle. Na prípravu mali 14 dní, nečaká nás nič jednoduché," vysvetľuje obranca FK Senica Petr Pavlík.

Špeciálny zápas pre kapitána

Špeciálny zápas čaká v sobotu práve na súčasného kapitána FK Senica Petra Pavlíka, skúsený 34-ročný stopér pôsobil v posledných dvoch sezónach práve v Pohroní. Po piatich sezónach strávených mimo náš klub sa ale vrátil späť na Záhorie. V sobotu nastúpi prvýkrát od svojho odchodu z Pohronia proti bývalým spoluhráčom.

"Určite sa na to teším, je to ale súper, ktorý si chce od nás odviezť nejaké body a to my nechceme dovoliť. To, že som tam pôsobil ide momentálne stranou. V zápase urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní a prezentovali sa dobrou hrou," prízvukuje opora zadných radov FK Senica.

Potešiť divákov na tribúnach

Mužstvo trénera Pavla Šustra prežíva vydarený úvod sezóny, deväť získaných bodov znamená pre našich futbalistov aktuálne piate miesto ligovej tabuľky. Na prvú reprezentačnú prestávku v sezóne sme sa navyše naladili víťazne. Z Popradu sme na Záhorie priviezli tri body po víťazstve 2:1 nad Liptovským Mikulášom. Potvrdiť tri body z ihriska súpera by bolo ideálne na domácom trávniku.

"Samozrejme, nie iba doma, ale aj vonku. Futbal robíme preto, aby sme vyhrávali. Ako to už pri domácich zápasoch býva, chceli by sme potešiť nielen seba, ale aj divákov tak, že ten zápas zvládneme," dodáva na záver hlavný tréner FK Senica Pavel Šustr.

Vzájomné zápasy

V posledných štyroch vzájomných zápasoch sme proti Pohroniu zaznamenali bilanciu jedného víťazstva, dvoch remíz a jednej prehry. Posledný domáci zápas proti tomuto súperovi skončil bezgólovou remízou, stalo sa tak v 9. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy 2020/21.

Rozhodcovia + priamy prenos zápasu

Zápas 7. kola Fortuna ligy FK Senica - FK Pohronie povedie ako hlavný rozhodca Boris Marhefka, na čiarach mu budú asistovať Marek Galo a Simeon Vass. Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 h, tento duel bude možné sledovať na portáli voyo.sk

Vstupenky na zápas

Lístky na zápas bude možné zakúpiť tradične hodinu pred výkopom na A a B, do predaja pôjde 1 000 lístkov. Vstup je umožnený bez obmedzení. Viac info tu: POKYNY K PREDAJU LÍSTKOV

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
Zmeny vo vedení akciovej spoločnosti FK Senica
V stredu 5.1. začala zimná príprava

V stredu 5.1. začala zimná príprava

6.1. | Redakcia, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu