Krásny primát mu už nikto nevezme

Krásny primát mu už nikto nevezme

13.10.2011 | Redakcia

id69Novic medzi reprezentačnými strelcami Juraj Piroska už je v Senicipripravuje samužstvom na ligové stretnutiePrešove. Záverečný duel kvalifikáciepostup na Euro mal preňho špecifickú príchuť. V treťom vystúpení v najcennejšom drese korunoval dobrý výkon premiérovým gólom. Vo futbalovej Senici zavládla radosť. V kolónke strelcov Senice v národnom mužstve je jeho meno prvé a zatiaľ jediné. Juraj sa už plne sústreďuje na Prešov – Senica tam v sobotu odohrá ďalšie kolo Corgoň ligy – reprezentačný primát má však ešte čerstvo v pamäti.

 

Patrilnajlepším na ihrisku

Napriek tomu, že posledný zápas v Macedónsku slovenským reprezentantom nevyšiel, fanúšikovia na Záhorí majú predsa len dôvod na radosť. Miláčik senických tribún Juraj Piroska predviedol slušný výkon a patril k najlepším na trávniku. Jeho snaha bola okorenená gólom. „Bol to troška šťastný gól. Tréner nám cez polčas hovoril, aby sme súpera pri nakopávaných loptách viac atakovali. Lopta mi prakticky pristála na hlave a ja som ju len usmernil do siete. Z gólu mám veľkú radosť, no radšej by som ho vymenil za tri body,“ opisuje premiérový zásah čerstvý strelec.

Na sociálnej sieti Facebook Pirosku ľudia chválili, naopak iných aj dosť nevyberaným spôsobom kritizovali. „Ja sa priznám, že podobné diskusie veľmi nesledujem. Snažím sa sústrediť len na futbal a robiť ho dobre. Vždy chcem na ihrisku odviesť maximum. Tak tomu bolo aj v Macedónsku. Pozitívne ohlasy ma však, samozrejme, tešia,“ priznáva senický útočník, ktorý mohol dobrý výkon okoreniť aj druhým presným zásahom. „Pravda, bolo to za stavu 1:0. Ak by sme dali druhý gól, už by bolo pravdepodobne rozhodnuté. Brankár bol už blízko pri mne, ja som sa ho snažil ešte prestreliť, no nepodarilo sa to.“

 

Prvý Seničan skórujúci v národných farbách

V decembri 2006 nastúpilo Slovensko na prípravné stretnutie v Spojených Arabských Emirátoch (Slovensko vyhralo 2:1). O prvý gól zverencov Jána Kociana sa postaral hlavičkujúci debutant v reprezentačnom drese Michal Jonáš. Vo futbalovej Senici vtedy zavládla radosť. Jonáš bol prvým odchovancom Senice, ktorý sa presadil v národnom mužstve. Pravda, Piroska odchovancom nie je, avšak patrí mu iný primát. 24-ročný útočník obliekajúci senické farby je prvým Seničanom, ktorý vsietil gól v národnom drese.(Pozn. red. - Jonáš totiž v čase, keď strelil gól, bol futbalistom ZŤS Dubnica).

V Senici sa futbal robí dobre. To, že má tento klub v národnom mužstve reprezentanta, je dobrá vizitka celého klubu ,“ chváli svojho zamestnávateľa Piroska. Treba doplniť, že spolu s ním sa kvalifikácii na Euro 2012 objavili v najcennejšom drese aj Seničania Tomáš KóňaFilip Lukšík (momentálne pôsobiaci v Ado Den Haag).

 

Krátke poohliadnutie za kvalifikáciou

 

Chlieb sa lámal s Arménskom

Kvalifikácia na Euro nedopadla podľa očakávaní. Nielen slovenskí fanúšikovia si naše postavenie v tabuľke po odohratí všetkých zápasov predstavovali inak. „Sme sklamaní. Chceli sme ísť ďalej a minimálne baráž vybojovať. Posledná šanca bola zvládnuť zápas s Ruskom, to sa nám však nepodarilo. Po zápase zavládlo obrovské sklamanie, ale musíme sa pozerať dopredu, do budúcnosti. Mužstvo je ešte stále veľmi mladé a má perspektívu,“ rozrozprával sa Juraj Piroska. Zápas s Ruskom však už bola posledná nádej na vzkriesenie. Kvalifikácia sa lámala v iných zápasoch. „S Arménskom. Aj tréner nám tak hovoril, že tie zápasy mali dopadnúť inak,“ dodáva Piroska.

 

Rozlúčiť sa víťazne...

Pred záverečným zápasom kvalifikácie na Euro 2012 znel cieľ jasne – rozlúčiť sa víťazstvom. Misia ostala nesplnená. „Čo na to povedať. Chceli sme vyhrať, to každý vie, no budem sa opakovať, keď poviem, bohužiaľ, nevyšlo to. Nechceme sa vyhovárať, ale zápas tam bol skutočne náročný. Mužstvo na tom nebolo psychicky veľmi dobre, dobrá nebola ani atmosféra v kabíne, o teréne je škoda reči, ten bol hrozný,“ opisuje Piroska. Najmä v prvom dejstve to vyzeralo, že Slováci s macedónskymi  podmienkami nevedia rady. Kľúč od súperovej obrany hľadali márne. „Ťažko sa hrá, keď súper postaví všetkých hráčov do defenzívy. Ten val nebolo ľahké preraziť. Nepridalo tomu ani ihrisko, na ktorom sa veľmi kombinovať nedalo.“

 

Chýba strelec

Už to viackrát bolo avizované. Slovenskému národnému mužstvu chýbal strelec. V desiatich kvalifikačných zápasoch sme strelili sedem gólov. V žiadnom zápase sme však neskórovali viac než raz. V každom stretnutí sa navyše presadil iný strelec. Najskôr doma s Macedónskom rozhodol až v poslednej minúte Hološko, potom sa postupne presadili Stoch, Weiss, Ďurica, Šebo, Karhan a Piroska. „Už to bolo viackrát prizvukované. Minulú kvalifikáciu dal Stano Šesták šesť gólov. Ak by sme k týmto našim gólom pripočítali šesť Stanových, asi by sme boli niekde inde. Na MS to ťahal zas Robo Vittek. Bohužiaľ, to patrí k futbalu. Asi sme príliš malá krajina na to, aby sme boli každé dva roky na nejakom  šampionáte. Futbal sa robí aj inde, nielen na Slovensku,“ myslí si čerstvý strelec v najcennejšom drese.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu