V 1. kole nadstavby vyzveme FK Pohronie

V 1. kole nadstavby vyzveme FK Pohronie

12.03.2021 | Igor Tabiš

V sobotu odštartujú futbalisti FK Senica nadstavbovú časť Fortuna ligy zápasom na ihrisku FK Pohronie.

V sobotu pokračuje Fortuna ligy úvodným kolom nadstavbovej časti, naše mužstvo sa v rámci skupiny o udržanie predstaví v Žiari nad Hronom, kde vyzve domáci celok FK Pohronie.

"Bude to určite ťažký zápas, tak ako každý jeden z posledných desiatich, ktoré na nás momentálne v nadstavbovej časti čakajú," približuje pred 1.kolom nadstavbovej časti hlavný tréner FK Senica Karol Praženica.

Obe mužstvá si pritom zopakujú posledný vzájomný zápas základnej časti, ktorý sa odohral pred týždňom na našom štadióne. V ňom sa nakoniec zrodila remíza 1:1 vďaka vyrovnávajúcemu gólu Marina Ljubičića v samom závere zápasu.

"Podľa vývoja zápasu to je získaný bod, súper v zápase viedol, nám sa podarilo vyrovnať až v poslednej minúte. Bod z tohto zápasu musíme brať. V sobotu sa ale pokúsime zobrať si z ďalšieho vzájomného zápasu stratené body," vysvetľuje 50-ročný tréner FK Senica.

V priebehu siedmich dní pôjde o druhý zápas proti rovnakému súperovi, čo môže byť v stretnutí rozhodujúce?

"Dôležité bude, kto v zápase strelí úvodný gól, tak ako to bolo pri poslednom súboji na našom štadióne. Ťažšie sa nám dobíjala brána súpera, ktorý bol vo vedení. Nakoniec sme to zvládli. Som presvedčený, že by sa nám hralo lepšie, keby to bolo naopak a viedli by sme v zápase my," konštatuje hlavný tréner Karol Praženica.

Minulotýždňová deľba bodov na našom štadióne znamená, že rozdiel medzi oboma mužstvami v tabuľke predstavuje jediný bod. Aký zápas očakáva v sobotu ľavý obranca FK Senica Milan Šimčák?

"Myslím si, že to bude trochu odlišný zápas, aký sme odohrali pred týždňom na domácom ihrisku. Terén bude zrejme ťažký, takže futbal bude z tohto hľadiska asi jednoduchý," objasňuje 25-ročný futbalista FK Senica.

Remíza bola podľa rodáka z Košíc zaslúžená: "V prvom polčase sme mali viac šancí, nedokázali sme ich ale premeniť. Na druhej strane nás mohol súper potrestať po našich chybách. Myslím si, že remíza bola zaslúžená."

Do konca ligového ročníka 2020/21 ostáva odohrať 10 zápasov, pôjde o vzájomnú konfrontáciu s mužstvami, ktoré rovnako ako náš tím bojujú o záchranu v druhej polovici tabuľky.

"Každý zápas bude dôležitý, musíme získavať body, aby sme sa dostali v tabuľke čo najvyššie, pretože rozdiely v nej sú minimálne," dodáva na záver Milan Šimčák.

Výkop zápasu FK Pohronie - FK Senica je v sobotu naplánovaný na 17:00 h, zápas bude možné sledovať na stanici Fortuna liga TV


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po víťazstve nad ViOnom sme vyhrali skupinu Tipsport ligy
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

21.1. | Redakcia
V prvom zápase prípravy výhra nad Trnavou
2

Copyright © 2022 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu