Naši sa dostali až do finále

Naši sa dostali až do finále

14.10.2011 | Redakcia

id68Vo štvrtok 13. októbra sa v areáli MFK Lokomotíva Zvolen odohral finálový turnaj MINI CHAMPIONS LIGA SLOVENSKO 2011, ktorý odohrali mladší žiaci U12 (chlapci narodení po 1. 1. 2000) a hral sa na miniihrisku s umelou trávou. Záverečného celoslovenského podujatia sa zúčastnilo najlepších osem družstiev, ktorí sa sem prebojovali z krajských kôl. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, pričom víťazi hrali priamo finále. Skupinutvorili: MŠK Žilina, FC ViOn Zlaté Moravce, 1. FC Tatran PrešovMFK Dubnica, v skupine B okrem našich chlapcov hrali ŠK Slovan Bratislava, FK Dukla Banská BystricaMFK Zemplín Michalovce.
Zverenci trénera Rudolfa Bíleho sa víťazstvom v základnej skupine prebojovali až do záverečného finále, v ktorom si zmerali sily s tímom FC ViOn Zlaté Moravce. Záverečný duel mali senické nádeje výborne rozohratý, keď viedli 2:0 a boli veľmi blízko k celkovému prvenstvu. Vo výbornom a nervy drásajúcom zápase sa chlapcom z ViOnu podaril dokonalý obrat v samom závere a z tesného víťazstva 3:2 sa nakoniec radovali oni.
Pekný úspech zvýraznilo aj jedno individuálne ocenenie. Najlepším brankárom turnaja sa stal Lukáš Greguš.

Výsledky našich chlapcov:

Skupina:
Senica
- Michalovce 3:2, g: Allina 2, Bohun
Senica - Banská Bystrica 1:2, g: Allina
Senica - Slovan Bratislava  7:3, g: Totka 2, Baláž, Bohun, Búzek, Kuchta, Allina

Poradieskupine: 1. Senica, 2. B. Bystrica, 3. Slovan BA, 4. Michalovce

Finále:
Senica - ViOn Z. Moravce 2:3, g: Kučera, Rosa


Celkové poradie:
1. ViOn Zlaté Moravce, 2. FK Senica, 3. Dukla Banská Bystrica, 4. MFK Dubnica, 5. Tatran Prešov, 6. Slovan Bratislava, 7. MŠK Žilina, 8. MFK Michalovce

Zhodnotenie turnaja trénerom Rudolfom Bílym:

„V skupine sme sa najskôr stretli s Michalovcami a po celý zápas sme boli lepší. Škoda nevyužitých ďalších šancí. S Bystricou sme viedli 1:0, ale posledné minúty duelu sme nezvládli. Minútu pred koncom sme dostali vyrovnávajúci gól a v poslednej sekunde po nedorozumení brankáraobrancu sme inkasovali ešte raz! Do posledného stretnutia so Slovanom sme šlicieľom pokúsiť sanemožné, pretože jedine víťazstvo o tri góly nás posúvalo do finále. Chlapci si v tomto zápase dokázali, že srdiečkomfutbalovosťou sa zdolať silný Slovan ajštyri góly! Víťazstvom sme sa prebojovali do finále, kde sme sa stretli asinajväčším favoritom ViOnom. Ten sa bez straty bodu a hlavne krásnou hrou zaslúžene prebojoval do finále. V záverečnom stretnutí sme na súpera vlietli a už v tretej minúty sme viedli 2:0 a hlavne sme ViOn do ničoho nepustili! Počas prvých ôsmych minút sme boli aktívnejšíhlavne nebezpečnejší. Chýbalo nám kúsok šťastia alebo umenia, aby sme ich dorazili tretím gólom. Súper znížil v 8. min po rohovom kope a v 10. min po skrumáži pred našou bránou vyrovnal. Keď sme simysleli, že finále speje do penaltových rozstrelov, dve minúty pred koncom sme ľahkú loptu zahlavičkovali do vlastnej siete tak, že nás obranca preloboval vlastného brankára. Poslednú minútu sme búšili do súpera, ale vyrovnať sa námnepodarilo, a tak po záverečnom hvizde rozhodcu chlapcom stekali slzy smútku po lícach. Chcel by som všetkých chlapcov pochváliť za fantasticky odohratý turnaj, na ktorom sa stretlo osem najlepších celkov zo Slovenska a hlavne vyzdvihnúť hru celého kolektívu. Ako jediné mužstvo na turnaji sme točili tri štvorice!
Chcem takisto poďakovať vedeniu klubu, že nám umožnilo cestovať už deň vopredrodičom za skvelú atmosféru, ktorú vytvorili chlapcom.“

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu