1. FC Tatran Prešov - FK Senica 0:1(0:0),12.kolo CL

ŽK: 61. Krob - 24. Gajdošík, rozhodovali: Valášek - Chládek, Súkeníková, 740 divákov

Zostavy:

1. FC Tatran Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Čep, Krob - P. Petráš - Papaj, M. Adam (66. Žůrek), P. Katona (79. V. Macko), Pribula (52. Higor Sales de Coimbra) - Mariano Bernardo

FK Senica: Petr Bolek - Nicolas Gorosito, Petr Pavlík, Ján Gajdošík (C), Pedro Leal - Tomáš Strnad, Tomáš Kóňa - Jaroslav Diviš (86. Bolinha), Juraj Piroska, Martin Ďurica (61. Jiří Valenta) - Jan Kalabiška (72. Petr Hošek)

Prešovčania, ktorí na domácom trávniku ešte nezvíťazili, si chceli napraviť reputáciu s tretím tímom tabuľky zo Senice. V úvode stretnutia boli hráči Tatrana aktívnejší, prvý strelecký pokus vyslali v 4. min, ale strela P. Petráša letela mimo Bolekovej bránky. O tri minúty neskôr to skúšal Katona, jeho pokus bez problémov Bolek chytil. Po týchto momentoch hra mierne upadla. Divákov zdvihla zo sedadiel až 33. minúta. Hosťujúci Martin Ďurica sa ocitol vo veľkej šanci, jeho pokus o milimetre minul ľavú žrď Divišovej brány. O dve minúty mohol skórovať domáci Kolbas, jeho strela letela z vnútra šestnástky nad bránku Senice.

Diváci sa dočkali gólu až v druhom polčase. Lopta skončila za domácim brankárom Divišom. V 63. min sa po zlej rozohrávke Adama dostal do úniku Kalabiška, našiel voľného Pirosku a ten s prehľadom prekonal prešovského gólmana - 0:1. Domáci Papaj mohol vyrovnať v 75. min, keď sa po Coimbrovom centri dostalpred Boleka, no jeho hlavičku brankár hostí kryl. O minútu neskôr trafil obranca Tatrana Čep len do žrde senickej bránky. Vďalšom priebehu duelugól nepadol, Seničania tak po triumfe v Košiciach cestujú domov s ďalším skalpom východniarov.

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Veľmi ťažko sa mi hodnotí zápas, v ktorom sme prehrali a na domácom ihrisku ešte nezvíťazili. Je to naša piata prehra v rade. Ak nedáme gól, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Bol to zápas, v ktorom nám aj Prešovu išlo o veľa. Duel bol vyrovnaný, o výsledok sme sa báli až do konca. Sme radi za tri body."