Damien Marie hráčom FK Senica

Damien Marie hráčom FK Senica

28.07.2020 | Redakce

Vedenie FK Senica a francúzsky futbalista Damien Marie sa dohodli na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou.

Francúzsky krídelník Damien Marie sa stáva ďalšou letnou posilou FK Senica, 26-ročný futbalista podpísal s vedením klubu dvojročný kontrakt s ročnou opciou. Ofenzívny futbalista naposledy pôsobil v bulharskom prvoligovom klube FC Tsarsko Selo.

"Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu s FK Senica. Podmienky na futbal tu sú excelentné. Nemôžem sa dočkať, keď budem môcť pomôcť klubu v súťažných zápasoch. Tímu chcem odovzdať maximum, pomôcť mu v každom smere, streliť a pripraviť pre spoluhráčov dôležité góly," vysvetľuje na úvod Damien Marie.

Rodák z Francúzska obliekal naposledy dres bulharského FC Tsarsko Selo. V minulosti na Slovensku už pôsobil, konkrétne v sezóne 2018/19 keď bol hráčom Interu Bratislava. V našej druhej lige odohral za Inter 22 súťažných zápasov s bilanciou tri góly a jedna asistencia. Teraz sa do našej krajiny vracia opäť, v novej sezóne bude obliekať senický dres.

"Áno, vraciam sa späť na Slovensko. Poslednú sezónu som však pôsobil v bulharskej najvyššej súťaži. Teraz som hráčom FK Senica a spravím všetko preto, aby sme boli úspešní ako klub," dodáva na záver Damien Marie.

"Na Damiena sme dostali typ na základe jeho pôsobenia v Interi Bratislava, súhlasili sme s tým, že najprv musí ukázať svoje kvality na skúške. Svojim prístupom v tréningu a kvalitami nás presvedčil. Veríme, že dokáže svoje technické danosti a dovednosti preniesť z tréningu do zápasu. V úvodných dňoch nás prekvapil aj fyzickou pripravenosťou, v zápasovej záťaži však dlho nebol, preto bude ešte potrebovať čas, aby naplno preukázal svoje kvality v zápasoch. Drieme v ňom však obrovský potenciál a jeho schopnosti s loptou sú na slovenské pomery naozaj nadštandardné," vysvetľuje angažovanie francúzskeho futbalistu športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Vitaj v našom klube Damien! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu