V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

01.07.2020 | Redakce

Marko Totka si je vedomý dôležitosti sobotňajšieho zápasu proti Zlatým Moravciam.

V sobotu nás čaká kľúčový zápas jarnej časti Fortuna ligy 2019/20, na definitívne potvrdenie prvoligovej účasti pre nasledujúcu sezónu potrebujeme v zápase proti Zlatým Moravciam na domácom ihrisku bodovať. 

"Motivácia je obrovská, chceme v zápase uspieť a ukázať našim fanúšikom, že na to máme," vysvetľuje na úvod Marko Totka, ktorý zároveň pokračuje: "Očakávam náročný zápas, nakoľko Zlaté Moravce majú skúsené mužstvo. My budeme chcieť využiť naše silné stránky a zvíťaziť."

Na ligové víťazstvo čakáme už päť zápasov, naposledy sme sa z troch bodov tešili ešte pred vypuknutím pandémie koronavírusu, kedy sme na domácom ihrisku zdolali Spartak Trnava 2:0 po góloch Mosesa a Akinyoolu. 

"Nezvíťazili sme už pomerne dlho, preto je motivácia ešte väčšia, chceme zlomiť túto nepriaznivú sériu. Mužstvo má rozhodne na to, aby vyhrávalo," vysvetľuje 19-ročný odchovanec klubu.

Za kratší koniec sme ťahali aj v poslednom ligovom súboji proti AS Trenčín. Hostia o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, v ktorom viedli trojgólovým rozdielom. 

"Prvý polčas bolo na ihrisku iba jedno mužstvo a to Trenčín. Druhý polčas sme hrali o niečo lepšie, treba ale podotknúť, že súper poľavil a nebol už tak dôsledný. Musíme sa z toho poučiť a začať hrať od prvej sekundy," prízvukuje Marko Totka.

Na ihrisku je citeľná najmä strata trojice hráčov - Akinyoola, Yenne a Cascardo, ktorá pre zranenie nezasiahla do posledných dvoch súťažných zápasov v nadstavbovej časti. Ich štart je v sobotňajšom zápase stále otázny. "Sú to veľmi kvalitní hráči, ich zranenia nás zasiahli či už výsledkovo, alebo herne," hovorí hráč s číslom 16.

Aj v uplynulej sezóne sme v predposlednom ligovom kole privítali na domácom ihrisku ViOn Zlaté Moravce-Vráble, hostí sme vtedy zdolali pohodlne 3:1, čím sme natiahli sériu ligových víťazstiev v rade na číslo sedem. Pre Marka Totku to bol vtedy zápas, v ktorom si pripísal premiérové minúty vo Fortuna lige, keď sa na ihrisko dostal v druhom polčase v 62. minúte.

"Keď som sa prišiel na ihrisko, bolo už prakticky rozhodnuté. Spomienky sú ale určite pozitívne, bol to môj debut v najvyššej súťaži a dokonca hneď víťazný," priznáva na záver stredopoliar FK Senica.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

9.8. | Redakce
Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

9.8. | Redakce
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu