Filip Holec športovým riaditeľom klubu

Filip Holec športovým riaditeľom klubu

30.06.2020 | Redakce

Do funkcionárskych štruktúr klubu sa vracia bývalý mediálny manažér FK Senica Filip Holec, ktorý bude pôsobiť vo funkcii športového riaditeľa klubu.

Do nášho klubu sa vracia ďalšia známa tvár, ktorá s ním bola v minulosti spätá. Filip Holec pôsobil v rokoch 2016 - 2017 na pozícii mediálneho manažéra klubu, teraz na neho čaká ešte väčšia výzva. Po návrate bude v našom klube vykonávať funkciu športového riaditeľa klubu. Viac nám prezradil v prvom rozhovore po svojom návrate na Záhorie.

Filip vitaj späť v FK Senica - aké sú tvoje prvotné pocity po návrate do klubu? 

- Moje pocity sú samozrejme príjemné, už dlhšie som avizoval, že sa nebránim návratu do každodenného futbalového kolobehu, kontakt so Senicou prebehol veľmi rýchlo. Dohodli sme sa v priebehu dvoch dní. Presvedčilo ma najmä to, že impulz prišiel od samotného klubu, nemusel som nikoho náhaňať so zámerom, aby ma vzal do práce. Martin Šnegoň a Miroslav Mentel poradili moje meno krízovému manažérovi FK Senica (Oldřich Duda pozn. red.), po zhruba dvadsaťminútovom rozhovore s pánom Dudom som sa presvedčil, že to s klubom myslí naozaj vážne a že tu ideme budovať niečo, čo môžeme nazvať dlhodobá koncepcia. To bolo pre mňa najzásadnejšie. 

Čo všetko sa v klube od tvojho odchodu zmenilo?

V klube sa od môjho odchodu zmenilo pomerne veľa, na druhej strane sú tu stále lojálni ľudia, ktorí v klube pôsobili aj predtým. Tí sú jadrom klubu, či už ide o Martina Šnegoňa, Ivana Tobiáša alebo Milana Suchého. Do klubu sa vrátili Miroslav Mentel a Juraj Piroska, čo bola pre mňa jedna z najpodstatnejších vecí, ktorá ma presvedčila, že Senica bude správny krok.

Naposledy si v našom klube vykonával funkciu mediálneho manažéra, teraz prichádzaš ako športový riaditeľ klubu. Aké zmeny teda nastali v tvojom živote?

Zmenilo sa toho veľa (smiech). Založil som si rodinu, som otcom 16-mesačnej dcéry, to ma prinútilo k tomu, aby som ukončil svoje pôsobenie v rôznych leteckých spoločnostiach a jednoducho sa usadil a trávil viac času s rodinou. Uvedomujem si, že aj teraz na začiatku v Senici to bude časovo veľmi náročné. Zásadné je ale to, že budem môcť byť so svojou dcérou a priateľkou každý deň a vrátiť im tak ten čas, ktorý som strávil posledný rok bez nich. Nakoľko som v posledných rokoch veľa cestoval a navštívil krajiny ako Haiti, Pakistan či Irak, beriem príležitosť znova pracovať v FK Senica ako privilégium. Nie každý má v živote to šťastie, že môže robiť čo ho naozaj baví.

Ako bolo spomenuté, v klube budeš pôsobiť na pozícii športového riaditeľa - v skratke nám skús opísať, čo bude obnášať táto funkcia.

V tejto chvíli som v klube druhý deň, našim primárnym cieľom je momentálne dať dokopy skladbu prvého mužstva pre budúcu sezónu, pomôcť s výberom nového hlavného trénera A-mužstva a samozrejme popri tom sa chceme pustiť do budovania kádrov v akadémii klubu. Pre klub sa budem snažiť do budúcna získať stabilných partnerov a sponzorov, pretože to je to, čo náš klub potrebuje - byť lokálny a silný na Záhorí. Rovnako potrebuje byť klub silným partnerom pre sponzorov v tomto regióne. To je jeden z mojich veľmi podstatných cieľov. Svojou prácou sa budem snažiť prispieť najmä k skautingu, ktorý dnes na Slovensku až na zopár výnimiek nefunguje. Chceme využiť túto skutočnosť a priviesť do klubu hráčov nech už sú z akéhokoľvek kúta Slovenska či Česka. Posledné tri roky som sa venoval skautingu intenzívne. Za posledný rok som videl viac ako 200 zápasov. Sledoval som slovenskú, českú a poľskú ligu, rovnako tak aj MLS (Major league soccer) či futbal v škandinávskych krajinách alebo Austráliu a Oceániu, kde vidím obrovský potenciál kvality, ktorá je tu dnes nevyužitá. 

V posledných sezónach prevládal v klube väčší počet legionárov ako domácich hráčov zo Slovenska. Môžeme v tomto smere očakávať do budúcna nejaké zmeny?

Našim primárnym cieľom v klube ale bude získavanie slovenských a českých hráčov, pretože to v Senici bolo v minulosti dobrým zvykom, klub bol vtedy vážnym súperom všetkých mužstiev v lige. To je naša priorita. Nebránime sa aj zahraničným hráčom, musia však priniesť výnimočnú kvalitu. Budeme sa snažiť prinavrátiť serióznosť a kvalitu v prvom rade Slovensku a Česku a následne to doplniť kvalitou, ktorá bude dostupná na trhu.

Aké sú tvoje ambície v FK Senica?

- Čo sa týka krátkodobých ambícií, záleží mi na tom, aby sme sa dohodli s kvalitným trénerom a vybudovali konkurencieschopný a kvalitný káder na budúcu sezónu. Pokiaľ ide o dlhodobé ciele, rád by som prispel k tomu, aby Senica bola klub, ktorý si dokáže na seba zarobiť sám svojou činnosťou či už vďaka prestupovej politike alebo marketingu. Na tom budeme pracovať v dlhodobej stratégii klubu. 

Tvoj mladší brat Dominik naštartoval svoj brankársky rast práve v Senici v sezóne 2017/18. Dnes už po prestupe do Sparty Praha nepôsobí na Slovensku. Čo to pre teba znamená?

Môj brat už nepôsobí v slovenskej lige, čiže nebudem mať už žiadnu morálnu dilemu v zápasoch proti nemu, komu fandiť. Jedine, ak by sme sa v budúcnosti stretli v európskych pohároch (úsmev). Na druhej strane budú mať pre mňa zápasy proti Žiline špeciálnu motiváciu. Samozrejme si prajem, aby bol Dominik v Sparte Praha úspešný a darilo sa mu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu