Štadión FK Senica dejiskom finálového zápasu Sportika Cup

Štadión FK Senica dejiskom finálového zápasu Sportika Cup

24.06.2020 | Redakce

Náš futbalový štadión bude začiatkom júla dejiskom futbalového sviatku. Vo finále Sportika Cup-u na seba narazia FC Družstevník Rybky - FC Družstevník Hlboké.

Na štadióne FK Senica sa uskutoční finále pohára Oblastného futbalového zväzu, v ktorom sa predstavia FC Družstevník Rybky a FC Družstevník Hlboké - sviatok pre všetkých lokálnych fanúšikov okresného "preboru" z nášho okresu. 

Dejisko zápasu

Pôvodne sa mal zápas hrať na mestskom štadióne v Skalici. Keďže sú vo finále mužstvá zo senického okresu, nedávalo by to zmysel. Po zmene vlastníka klubu sa začali v FK Senica meniť veci k lepšiemu a nové vedenie umožnilo, aby sa zápas odohral v Senici.

"Jednou z našich aktivít je aj nadviazanie spolupráce s okolitými klubmi a obcami a rozvoj futbalu v okolí. Preto sme návrh ObFZ Senica prijali a tešíme sa, že aj takto môžeme podporiť lokálny šport," vyjadril sa generálny manažér FK Senica Peter Cinege.

Ťaháky a osobnosti

Aj keď vystúpia vo finále pohára okresné mužstvá, v zápase sa predstaví viacero odchovancov futbalovej akadémie FK Senica - Kristián Ravas, Jakub Kuchta,  bratia "Slovíci", Tomáš Vach, Peter Černek, Richard Rýzek a ďalší. Niektorí hrali aj v A-mužstve FK Senica a vo vyšších ligách od II. ligy až po IV. ligu.

Medzi tých, ktorí si zahrali I. futbalovú ligu patria Andrej Fišan, súčasný tréner brankárov FK Senica, Peter Kumančík - dlhoročná opora Spartaka Myjava. Ďalšou osobnosťou zápasu je Gabriel Bartošek - dlhoročný reprezentant SR vo futsale, bývalý hráč SLOVMATIC, s ktorým reprezentoval klub vo futsalovej Lige Majstrov. 

Prečo prísť na zápas

FC Družstevník Rybky sú aktuálnym majstrom okresu zo sezóny 2018/19. Keďže aktuálna sezóna bola prerušená, zostávajú Rybky majstrom pre ďalší rok. Z "trónu" ich mohlo v tejto sezóne zosadiť práve Hlboké, ktoré po jesennej časti viedlo ligu a malo našliapnuté k titulu. Rybky skončili po jeseni v tabuľke na 3. mieste.

Kluby sú dlhoročnými rivalmi a každý vzájomný zápas je ťahákom okresu. Posledné zápasy tohto derby boli vyrovnané, sprevádzala ich bojovná atmosféra, kde išli hráči na hranu. Nechýbali tvrdé súboje, ale aj futbalový um.

Zápas sa uskutoční 5.7.2020 v nedeľu o 17:00 hod. Lístky si môžete zakúpiť v kaviarni v Senici - Positivo Café & Bar týždeň pred zápasom. Záujem z klubov a obcí je veľký. Od 1. júla bude navyše podľa aktuálnych opatrení povolená až 50% kapacita štadióna pre fanúšikov, čo môže byť v konečnom dôsledku pre tento zápas ďalšie veľké plus.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu