V 2. kole nadstavbovej časti pod Zobor

V 2. kole nadstavbovej časti pod Zobor

19.06.2020 | Redakce

V druhom zápase skrátenej nadstavbovej časti sezóny 2019/20 sa predstavíme pod Zoborom.

Už túto sobotu sa predstavíme pod Zoborom, kde vyzveme v rámci 2. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy 2019/20 domácich futbalistov FC Nitra.

"Zápas bude veľmi ťažký, ako každý jeden v tejto nadstavbovej časti. Každé mužstvo chce získať tri body. Nitra má momentálne svoje problémy, určite to ale nebude ľahký odovzdaný súper," hovorí na úvod tréner FK Senica Ján Bíreš

Pre 50-ročného trénera pôjde o špeciálny zápas, nakoľko pod Zoborom strávil časť svojej trénerskej kariéry ako asistent Ivana Galáda: "Veľa hráčov sa tam obmenilo, nepozerám na to, či to pre mňa bude špeciálny zápas. Momentálne pracujem v Senici, v sobotu tam potrebujeme uspieť s našim mužstvom."

Nitra vstúpila do nadstavbovej časti súťaže prehrou na ihrisku Zlatých Moraviec. V regionálnom derby sa ujali vedenia v zápase po góle Šefčíka futbalisti spod Zobora. Napriek dobrému hernému prejavu odchádzali z ihriska súpera bez bodu. 

"Nitra hrala v Zlatých Moravciach dobre, má kvalitných hráčov. Predviedli technický futbal založený na kvalitnej útočnej hre," vysvetľuje hlavný tréner FK Senica.

Mužstvu Nitry patrí v tabuľke predposledné miesto, pred posledným Pohroním má náskok troch bodov. Bodovať tak potrebujeme za každú cenu, najmä na domácom ihrisku. Naši futbalisti uhrali na domácom ihrisku proti Seredi bod po remíze 1:1. Najmä výkon v druhom polčase spĺňal prísnejšie kritériá, v samom závere zápasu sme navyše mohli rozhodnúť o zisku troch bodov. 

"V druhom polčase boli z našej strany niektoré situácie, ktoré pripomínali rýchly moderný futbal. Na druhej strane tam boli momenty, kedy mohol súper rozhodnúť zápas z rýchleho protiútoku. Na to si musíme dávať veľký pozor. Netreba ani zabúdať na štandardné situácie, Nitra je v nich relatívne silná," objasňuje tréner FK Senica Ján Bíreš.

"Zápas nebude jednoduchý, Nitra je súper, ktorý má viacero silných stránok, na druhej strane majú aj slabé stránky. Musíme sa na to dobre pripraviť, verím, že späť do Senice privezieme tri body," vysvetľuje brankár FK Senica Vojtěch Vorel.

Aj keď je naša vzájomná bilancia proti sobotňajšiemu súperovi z posledných ligových zápasov priaznivá, boli to práve futbalisti Nitry, ktorí nám v jarnej časti súťaže pripravili prvú prehru. Na domácom ihrisku sme v úvode marca prehrali rozdielom triedy.

"V tomto zápase sme neboli horším tímom, rozhodla efektivita Nitry. O to viac sme teraz múdrejší, vieme o ich silných stránkach. Počas týždňa sme sa na to pripravovali. Dúfam, že im v sobotu oplatíme výsledok z posledného vzájomného zápasu," prízvukuje český gólman FK Senica, ktorý počas týždňa oslávil svoje 24.narodeniny.

Pri posledných dvoch vystúpeniach pod Zoborom sme si zakaždým odviezli domov tri body. V jesennej časti tejto sezóny to bolo dokonca jednoznačné víťazstvo 4:1. 

"Zápas si pamätám dobre, podali sme dobrý výkon. Na to čo bolo sa už ale dnes nepozerá. Nitra má momentálne určité problémy v klube, futbal sa však hraje na ihrisku. Do Nitry ideme s cieľom zvíťaziť. Veríme, že po tomto zápase budeme v lige už definitívne zachránený," dodáva na záver Vojtěch Vorel.

Výkop zajtrajšieho zápasu je na programe o 17:00 h. Zápas odvysiela naživo HusteTV.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

9.8. | Redakce
Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

9.8. | Redakce
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu