Mladíckou dravosťou do posledných minút za víťazstvom

Mladíckou dravosťou do posledných minút za víťazstvom

15.06.2020 | Redakce

Na prvé ligové víťazstvo nad futbalistami Serede siahalo v sobotu vo farbách FK Senica veľmi mladé mužstvo.

Po dlho očakávanom reštarte súťaže sme v sobotu nastupovali na domáci súboj proti ŠKF iClinic Sereď. Na zápas 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy vybiehala na trávnik v senických farbách veľmi mladá zostava. Jej vekový priemer bol úctyhodných 21 rokov a 196 dní

Najstarším hráčom základnej zostavy na ihrisku bol v našom tábore český futbalista Dominik Duda (25 rokov), naopak najmladším odchovanec klubu Dávid Meliš (18 rokov). 

"Prvý polčas sme nemali dobrý pohyb, neboli sme dostatočne aktívni, najmä v útočnej fáze. Prebudil nás vyrovnávajúci gól z kopačky Mosesa pred odchodom do kabín. Druhý polčas sme začali hrať viac kolmejšie, zlepšili sme pohyb a vytvorili sme si viacero dobrých príležitostí, z ktorých sme bohužiaľ nedokázali skórovať. Sám som sa v jednej ocitol," zhodnotil súboj proti Seredi 17-ročný mladík Filip Buchel.

Na odchovanca klubovej akadémie čakala pred nástupom na ihrisko neľahká úloha, v 46.minúte vybiehal na trávnik namiesto zraneného Tentona Yenneho. 

"Vždy, keď naskakujete do rozbehnutého zápasu to nie je jednoduché. Po príchode na ihrisko zo mňa opadla nervozita z rozcvičky a myslím si, že sme ako mužstvo odohrali dobrý druhý polčas," vysvetľuje talentovaný mladík.

Slovenský mládežnícky reprezentant podal pri svojom treťom štarte vo Fortuna lige solídny výkon. Na ihrisku bol aktívny, odvážny smerom dopredu. V 54.minúte bol dokonca blízko k svojmu premiérovému gólu v najvyššej súťaži, v šestnástke si prebral dobrú prihrávku od Akinyoolu, jeho následny pokus hostia v poslednej chvíli zblokovali na roh.

"Keď som bol v nábehu a videl som prihrávku od Samsona, v hlave som mal iba to, aby som skóroval. Videl som otvorený priestor, loptu som si však zle prebral, čo ma spomalilo. Túto situáciu som si doma pozrel viackrát a teraz už viem, že by som ju riešil rozhodne inak," objasňuje spomínaný moment zo zápasu proti Seredi ofenzívny futbalista.

Menšiu porciu zápasových minút si pripísal na konto aj 19-ročný útočník Filip Černák. Rodák zo Šurian pobudol na ihrisku posledných desať minút zápasu. 

"Z môjho pohľadu je nástup do každého rozbehnutého zápasu náročný. Rovnako tak to bolo aj v tomto prípade. Zápas mal rýchle tempo, snažil som sa riadiť pokynmi od trénera. Touto cestou by som mu chcel poďakovať za príležitosť," hovorí hráč s číslom 21.

Podobne ako Filip Buchel aj Filip Černák bol v druhom polčase najbližšie k zápisu medzi strelcov zápasu, ofenzívny mladík mal na kopačkách v posledných sekundách zápasu jeho osud. Po výbornej individuálnej akcii v podaní Mosesa a následnom strieľanom centri sa odrazená lopta dostala na hranicu šestnástky. Bývalý hráč Ružomberka sa rozhodol pre strelu z prvej - nechýbalo veľa a bol by hrdinom zápasu.

"Myslím si, že som v danej situácii urobil najlepšie, čo som mohol. Strela z prvej bola podľa mňa ideálna. Mrzí ma len, že lopta neskončila v bráne," dodáva na záver Filip Černák.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládežníckych družstiev

9.8. | Redakce
Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

Milan Šimčák: Škoda nevyužitých príležitostí v zápase

9.8. | Redakce
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu