Stanovisko klubu: Aktuálna situácia v akadémii

Stanovisko klubu: Aktuálna situácia v akadémii

15.05.2020 | Redakce

FK Senica prináša aktuálne stanovisko klubu týkajúce sa klubovej akadémie.

FK Senica pokračuje v uhrádzaní dlhov, ktoré v klube zanechal predchádzajúci majiteľ z Venezuely. Napriek rastúcemu tlaku zo strany médií začalo nové vedenie klubu postupne znižovať jednotlivé dlžoby.

"Napriek množstvu negatívnych informácií, ktoré sa v posledných dňoch objavujú v médiách o našom klube sa nové vedenie klubu snaží náročnú situáciu vyriešiť. Vidíme však, že vo vnútri klubu sa všetko uberá správnym smerom. Myslím si, že to môžem povedať za všetkých trénerov akadémie - nesmierne si vážime fakt, že v tejto náročnej dobe prišiel do klubu majiteľ, ktorý je ochotný investovať do senického futbalu a mládeže nemalé finančné prostriedky," povedal na úvod športový riaditeľ mládeže FK Senica Milan Suchý.

Všetkým mládežníckym trénerom v klube bola k dnešnému dňu uhradená trojmesačná dlžná výplata: "Všetko je na správnej ceste, tréneri mládeže obdržali k dnešnému dňu tri dlžné výplaty. V ďalšom termíne im klub uhradí ďalšie dlžné výplaty. Nový majiteľ klubu má eminentný záujem o fungovanie akadémie, zároveň sa aktívne zúčastňuje tréningového procesu."

Ako vnímali náročnú situáciu bez peňazí samotní tréneri mládeže? "Obdobie bez výplat bolo náročné pre všetkých, tréneri ale ostali ku klubu loajálni. Tréningový proces prebiehal bez prerušenia, za čo by som sa im chcel v mene klubu poďakovať. Aj vďaka ich pozitívnemu prístupu sa podarilo náročné obdobie v klube prekonať. Príchod nového majiteľa je obrovskou motiváciou pre trénerov v akadémii, z čoho máme samozrejme veľkú radosť," vysvetľuje 43-ročný športový riaditeľ mládeže.

Do tréningového procesu sa postupne vracajú všetky mládežnícke mužstvá v akadémii. "Naša akadémia už rozbehla tréningový proces v kategóriách od U11 do U19, od nového týždňa nabiehajú do tréningového procesu vekové kategórie U8, U9 a U10. Všetko prebieha za dodržiavania prísnych hygienických opatrení, všetci čakáme, kým sa opatrenia uvoľnia, aby sme chlapcom mohli dopriať to, čo ich baví najviac - herný tréning. Tréneri a rovnako tak aj samotní hráči sa tešia na to, kedy začnú trénovať spoločne, nakoľko momentálne trénujú v 5-členných skupinách," dodal na záver športový riaditeľ mládeže Milan Suchý.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu