Juraj Piroska: Chcem pomôcť klubu, aby sa stabilizoval

Juraj Piroska: Chcem pomôcť klubu, aby sa stabilizoval

13.05.2020 | Redakce

Kariéra ikonického čísla 33 v drese FK Senica bude pokračovať. Juraj Piroska prezradil svoje pocity v prvom rozhovore po návrate do klubu.

Juraj, vitaj doma - aké sú tvoje pocity? 

- Ďakujem veľmi pekne, pocity sú výborné - presne také, aké som vždy mal, keď som tu pôsobil.

Kedy a kde sa zrodila myšlienka tvojho návratu do FK Senica?

- Myšlienka ohľadom návratu tu bola už viackrát. Jedna ponuka prišla už v zime, z mojej strany to však nebolo možné, nechcel som opustiť mužstvo Petržalky v polovici sezóny. Nebolo by to z mojej strany fér, keďže si klub a ľudí pracujúcich v ňom veľmi vážim. Ďalšia prišla teraz v lete, nebolo však jednoduché opustiť klub, ktorý mám rád. Na druhej strane FK Senica je klub, v ktorom som prežil krásne roky. Úžasné obdobie za éry pána Levárskeho, ktorému vďačím za veľa. Myslím si, že všetci Seničania by to mali cítiť rovnako. Aj vďaka nemu je tu tak vyspelé futbalové zázemie, aké tu je. Rozhodlo stretnutie s vedením klubu a celkovo aj s ľuďmi, ktorí sa snažia pomôcť klubu. Rovnako sa budem snažiť pomôcť klubu aj ja. 

Zo Senice si odišiel začiatkom roka 2015 - veril si, že sa jedného dňa do klubu vrátiš?

- Senicu som sledoval najviac spomedzi všetkých ligových mužstiev, s klubom som bol v kontakte po celý čas. O návrate som nepremýšľal, som totiž človek, ktorý sa vždy sústredí na prítomnosť.

V posledných sezónach nemá klub takú povesť, akú si vybudoval počas prvých rokoch účinkovania v najvyššej súťaži. Ako vnímaš celú situáciu ty, možno aj z pohľadu zahraničných legionárov v mužstve?

- V mužstve nebolo toľko cudzincov, ako počas môjho pôsobenia v klube. Nijako nad tým však nepremýšľam, treba sa sústrediť na to, čo tu je. Zároveň si ale treba priznať, že kvalita v mužstve je.

Dnes máš 33 rokov, na konte nepochybné množstvo futbalových skúseností či strelených gólov. Prichádzaš do kabíny mužstva, ktoré je veľmi mladé. Budeš sa v tomto smere snažiť usmerniť mladých talentovaných spoluhráčov a byť "lídrom" kabíny?

- Pravdou je, že som o niečo starší oproti časom, keď som z klubu odchádzal. Aj to je jedna z vecí, ktorá bola predmetom diskusií s vedením klubu, ktoré to z tohto pohľadu chcelo dať v kabíne celé dohromady. Byť lídrom v kabíne pre mňa nebude novinkou. Či už pôjde o mladého alebo staršieho hráča, budem tu pre chalanov. Budem prvým hráčom, ktorý sa im bude snažiť pomôcť či už na ihrisku, alebo mimo neho. 

Aké sú tvoje osobné ciele po návrate do mužstva?

- Osobné ciele nemám žiadne. Želám si, aby som bol zdravý a aby sa klub stabilizoval, aby si všetko spolu sadlo a aby to bola opäť Senica, akú si všetci pamätajú.

Na záver tvoj odkaz pre fanúšikov?

- Teším sa na každého jedného z nich. Verím, že si navzájom pomôžeme a vrátime Senicu tam, kam na futbalovej mape patrí.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu