V poslednom zápase základnej časti doma proti Nitre

V poslednom zápase základnej časti doma proti Nitre

06.03.2020 | Ivan Tobiáš, foto: www.fkpohronie.sk

Už zajtra privítame na svojom štadióne futbalistov FC Nitra. Týmto stretnutím sa končí základná časť Fortuna ligy, ktorá bude následne rozdelená do dvoch skupín.

Viaceré zápasy záverečného 22. kola prinesú poriadnu zápletku, veď až päť tímov bojuje o postup do prvej šestky. Po kvalitných jarných výkonoch našich chlapcov a zisku 5 bodov (bez inkasovaného gólu) patríme medzi tieto kolektívy. Matematika je jednoduchá. Ak chceme byť v majstrovskej vetve, musíme zdolať Nitru a čakať, aby dva tímy spomedzi Trenčína, Trnavy a Michaloviec v poslednom vystúpení prehrali.

V uplynulom zápase na extrémne ťažkom teréne vybojovali i zverenci trénera Patrika Durkáča cenný bod na pôde Pohronia. Získaný bod má svoju cenu, veď v zostave pre karty absentovali Joss Didiba a Tenton Yenne. Obidvaja už budú k trénerovi proti Nitre k dispozícii. Premiéru v základnej zostave si tak odbili 17-ročný odchovanec Filip Buchel a Kristián Lukáčik, ktorý prišiel na hosťovanie zo Serede. Náš zajtrajší súper podľahol v 21. kole doma majstrovskému Slovanu tesne 0:1. Neúspešný bol aj vo štvrťfinále Slovnaft cup-u, keď po remíze 1:1 s ViOn-om Zlaté Moravce nezvládol penaltový rozstrel a prehral 4:5.

Posledný vzájomný duel s Nitrou sa hral na ihrisku pod Zoborom 5. októbra. Našich chlapcov tento duel zastihol vo výbornej forme. Po jednoznačnom priebehu sme zvíťazili jasne 4:1, keď góly strelili Sulley, El Moudane, Didiba a Castaneda. Za domácich sa presadil Ristovski.

Naši chlapci sú aj v poslednom zápase základnej časti odhodlaní zabojovať o víťazstvo a potom budeme čakať, ako si vyvinie situácia v ostatných stretnutiach. K tomu potrebujú čo najväčšiu podporu od fanúšikov, tak nech v sobotu znie na štadióne: SENICA DO TEHO!!!

Výkop zápasu je naplánovaný v sobotu 7. marca o 15:30 h, zápas povedie trojica rozhodcov: Sedlák - Borsányi, Poláček.

V polčasovej prestávke budeme žrebovať z predaných vstupeniek ceny od spoločností SEGUM a Senické a skalické pekárne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu