Jaro Hutta oslavuje dnes životné jubileum

Jaro Hutta oslavuje dnes životné jubileum

02.03.2020 | Jozef Komorný

Dnes, 2. marca oslavuje svoje životné jubileum 60. rokov náš bývalý výborný hráč a tréner JAROSLAV HUTTA.

Pokračovateľ slávneho senického rodu je odchovancom senického futbalu, jeho dres obliekal vo všetkých vekových kategóriách. Patril do slávneho obdobia Baďurových chlapcov, ktorí ako prví vybojovali v sezóne 1976/77 pre mesto najvyššiu dorasteneckú súťaž.

Za A - mužstvo debutoval ako 18 - ročný v sezóne 1978/79 v zápase Púchov - Senica 2:0. ZVS si odkrútil v Prešove, po návrate sa stal okamžite výraznou oporou v kádri Stana Jarábka. Až takou, že po ňom siahol Spartak Trnava, kam ho doporučil práve Jarábek.

V slovenskom Ríme pôsobil sedem sezón, z toho šesť v najvyššej súťaži, jednu sezónu hrala Trnava v Slovenskej národnej lige a v nej Jaro Hutta ako kapitán priviedol Trnavu naspäť do najvyššej súťaže. V tom ročníku sa v zápase Trnava - Senica (4:1) stretli na ihrisku v jednom zápase po prvýkrát všetci traja bratia Huttovci, Fridrich a Peter v drese Senice, Jaro v drese Trnavy a na senickej lavičke sedel ich otec Fridrich Hutta starší. Jaro sa presadil aj strelecky, keď z pokutového kopu prekonal Fera Jurkoviča.

V najvyššej súťaži odohral 152 stretnutí a súperových brankárov prekonal 8 - krát. Debutoval v sezóne 1981/82 v zápase Nitra - Trnava 1:0, prvý gól strelil proti Slovanu na Tehelnom poli, ním vyhrala Trnava 1:0. Zaujímavé, že aj v drese Senice dvomi gólmi rozhodol o výhre so Slovanom 2:0. S trnavským dresom sa lúčil ako 30 - ročný po sezóne 1989/90 v zápase Banská Bystrica - Trnava 1:0.

Po skončení aktívnej činnosti sa venoval trénovaniu senických mládežníckych družstiev, jednu sezónu bol aj asistentom Alojza Fandela pri A - mužstve.

Jarovi Huttovi k dnešnému významnému životnému jubileu prajeme veľa šťastia a najmä pevné zdravie. Aby ho jeho najobľúbenejší šport ešte dlho bavil.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Filip Černák hráčom FK Senica

Filip Černák hráčom FK Senica

16.7. | Redakce
Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

15.7. | Redakce
Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

15.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu