Zajtra privítame Spartak Trnava

22.02.2020 | Ivan Tobiáš

V prvom jarnom domácom zápase privítame v krajskom derby Spartak Trnava.

V minulom týždni chlapci podali v úvodnom kole po zimnej prestávke výborný výkon na pôde Dunajskej Stredy a príjemne prekvapili nielen fanúšikov nášho klubu, ale aj celú futbalovú verejnosť. V zápase sme si vypracovali veľké množstvo gólových šancí a pri lepšej streleckej efektivite sme sa  mohli radovať aj z plného počtu bodov. Z ihriska popredného tímu fortunaligovej tabuľky má však aj bod svoju cenu.

Na tento úspešný výsledok budeme chcieť nadviazať aj na domácom ihrisku proti Trnave, ktorá v ligovej tabuľke momentálne figuruje na šiestom mieste. Tabuľka je veľmi vyrovnaná a už len tri kolá zostáva do rozdelenia súťaže. Zápasy so Spartakom Trnava vždy sprevádza výborná atmosféra. Mobilizujú sa aj fanúšikovia nášho klubu, ktorí v týždni vyjadrili podporu svojim chlapcom a v ťažkých časoch chcú pomôcť tímu mohutným povzbudzovaním.

Samotný duel bude zaujímavý z viacerých dôvodov. Na lavičke Spartaka momentálne sedí trénerská dvojica Ricardo Chéu a Nuno Barbossa, ktorá pôsobila v našom klube pred odchodom do Trnavy na jar 2019. Pod vedením trénera Ricarda Chéu sme dosiahli historicky najdlhšiu víťaznú sériu, keď sme dokázali zvíťaziť v rekordných 7 zápasoch po sebe. Navyše v zimnej prestávke zmenil dres náš odchovanec Jakub Krč, keď prestúpil práve do Trnavy. Na klubovej stránke Spartaka sa k zápasu vyjadril takto: „Bude to pre mňa trochu zvláštny pocit, ktorý som ešte nezažil, lebo proti Senici som ešte nikdy nenastúpil a bude to moja premiéra. Veľmi sa na ten zápas teším a verím, že sa nám podarí zvíťaziť.“

My veríme, že chlapci pod vedením trénera Patrika Ďurkača znova podajú oduševnený výkon, na ihrisku nechajú srdce a do posledného hvizdu rozhodcu budú bojovať o čo najlepší výsledok. Vstupenky si uchovajte pri sebe, lebo v polčasovej prestávke sa bude žrebovať o 3 ceny, ktoré venovala firma Sintra šport, s.r.o.

Výkop zápasu je naplánovaný v nedeľu 23. februára o 15:00 hod, pokladne budú otvorené od 14:00 hod, zápas povedie trojica rozhodcov: Chmura - Pozor, Galo.