Vo forme hrajúci Ružomberok vyzveme v sobotu pod Čebraťom

21.11.2019 | Igor Tabiš

Po reprezentačnej prestávke sa predstavíme pod Čebraťom, kde vyzveme domácich futbalistov MFK Ružomberok.

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna ligy poslednými troma kolami jesennej časti. V 16. kole cestujeme pod Čebrať, kde vyzveme futbalistov MFK Ružomberok.

Poslednú reprezentačnú prestávku v tomto roku sme prežívali v dobrej nálade. Po domácom vysokom víťazstve 4:0 nad MFK Zemplín Michalovce sme si do tabuľky pripísali tri body, čím sme prekonali bodovú hranicu, ktorú sme mali na konte po jesennej časti v minulej sezóne (15). K navýšeniu aktuálneho počtu bodov v jesennej časti máme ešte tri pokusy - dvakrát z toho na ihrisku súpera.

Jednoznačné víťazstvo nad Michalovcami sa nerodilo ľahko, zvlášť po bezgólovom prvom polčase. Odpor futbalistov zo Zemplína sa nám podarilo zlomiť v druhom polčase, v ktorom sa postupne presadili Tenton Yenne, Frank Castaňeda (2x) a Samson Akinyoola.

"Zápas bol ťažký a pre nás veľmi dôležitý. Prvý polčas nám síce nevyšiel, v druhom sme sa našťastie vrhli viac do ofenzívy a podarilo sa nám štyrikrát skórovať. S výsledkom sme určite spokojní," zhodnotil posledný ligový duel odchovanec klubu Denis Baumgartner.

Bol to práve 21-ročný futbalista, ktorý svojou aktivitou priniesol v druhom polčase na ihrisko zmenu. Prsty mal v druhom góle, kedy umnou prihrávkou ponúkol gólovú šancu spoluhráčovi Castaňedovi, ktorý sa zoči voči Kirovi nemýlil.

"Nie je to veľmi ideálne, naskočiť do rozohratého zápasu. Snažil som sa chytiť. Padol tam prvý, neskôr aj druhý gól. Potom sa nám už hralo lepšie. Som rád, že sme získali tri body," vysvetľuje ofenzívny futbalista FK Senica.

V sobotu nás čaká súper, s ktorým sme v aktuálnej sezóne odohrali už dva zápasy - ligový a pohárový. V oboch prípadoch sa zrodila remíza. Zverenci trénera Jána Haspru ml. sú momentálne v hernej pohode, o čom svedčí aj séria ôsmich zápasov v rade bez prehry.

"S Ružomberkom sme sa stretli dvakrát, v oboch zápasoch sme boli možno lepším mužstvom, výsledkovo sa nám tieto zápasy ale nepodarili. Pevne verím, že tentokrát zlomíme ich víťaznú šnúru a zvíťazíme na ich pôde," približuje svoje pocity pred sobotňajším duelom Denis Baumgartner.

Posledných desať vzájomných ligových súbojov hovorí jasnou rečou v prospech nášho sobotňajšieho súpera. V spomínaných desiatich zápasoch sa radovali futbalisti Ružomberka z víťazstva až v šiestich prípadoch, trikrát sa zrodil nerozhodný výsledok a v jedinom prípade sme sa z víťazstva radovali my. To prišlo ešte v sezóne 2015/16, v zápase 13.kola sme zdolali Ružomberok na jeho pôde najtesnejším rozdielom, jediný gól zápasu zaznamenal v 77. minúte Jakub Hromada.

Výkop zápasu je naplánovaný na 15:00 h, stretnutie odvysiela naživo Dvojka (RTVS2).