Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

Prekaziť hernú a výsledkovú pohodu súpera

19.11.2019 | Igor Tabiš

Sobotňajší zápas na ihrisku MFK Ružomberok sa nezadržateľne blíži. Po reprezentačnej prestávke chceme nadviazať na posledný ligový výkon aj na Liptove.

Po reprezentačnej prestávke na nás čaká tretí vzájomný súboj proti MFK Ružomberok v tejto sezóne. O prvý skalp futbalistov z Liptova v aktuálnej sezóne sa pokúsime v sobotu na ihrisku nášho súpera.

Futbalisti Ružomberka nepoznajú v lige chuť prehry už osem zápasov, v Slovnaft Cupe sa im navyše podarilo prebojovať do jarného štvrťfinále, keď v penaltovom rozstrele vyradili v osemfinále práve našich futbalistov. "Ružomberok sa dostal do hernej a výsledkovej pohody, ktorú sa mu v sobotu budeme snažiť prekaziť my," povedal na úvod futbalista FK Senica Jakub Krč.

Proti zverencom trénera Jána Haspru ml. sme mali obe vzájomné stretnutia v tejto sezóne dobre rozohrané. V 5. kole Fortuna ligy sme po dvoch presných zásahoch Franka Castaňedu viedli už 2:0, hosťom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Pri spomínanom osemfinálovom súboji v Slovnaft Cupe nám naopak nestačilo jednogólové vedenie.

"V obidvoch stretnutiach sme vyhrávali, nepodarilo sa nám ale zápas dotiahnuť do víťazného konca," vrátil sa k dvom vzájomným súbojom 22-ročný futbalista.

V uplynulej sezóne sme na štadióne pod Čebraťom nepochodili, napriek dobrému výkonu a dominancii na lopte sme zápas prehrali vysoko 4:0. Nezachytili sme najmä úvod stretnutia, domáci viedli v 5. minúte už 2:0. V sobotu, pri ďalšej návšteve Ružomberka to budeme chcieť napraviť. Spod Čebraťa sme naposledy domov priviezli tri body v sezóne 2015/16, kedy o našom víťazstve 1:0 rozhodol Jakub Hromada.

"V poslednom čase sa nám na ihrisku Ružomberka veľmi nedarí. Pevne verím, že tentokrát to zvládneme a spod Čebraťa si domov odvezieme tri body," uzavrel Jakub Krč.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokyny pre účastníkov LFŠ FK Senica 2021

Pokyny pre účastníkov LFŠ FK Senica 2021

8.6. | FK Senica
Pavel Šustr novým trénerom FK Senica!

Pavel Šustr novým trénerom FK Senica!

1.6. | FK Senica
Tlačová konferencia po zápase s MFK Dukla

Tlačová konferencia po zápase s MFK Dukla

29.5. | FK Senica

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu