V súboji tabuľkových susedov privítame MFK Zemplín Michalovce

V súboji tabuľkových susedov privítame MFK Zemplín Michalovce

08.11.2019 | Igor Tabiš

Pred poslednou reprezentačnou prestávkou jesennej časti privítame na domácom ihrisku MFK Zemplín Michalovce.

V predposlednom domácom ligovom zápase jesennej časti privítame na domácom ihrisku futbalistov MFK Zemplín Michalovce

Uplynulý víkend sme sa predstavili na Tehelnom poli, kde sme podľa papierových predpokladov nestačili na futbalistov Slovana Bratislava, ktorým sme podľahli dvojgólovým rozdielom. Zlomovým okamihom zápasu bola štandardná situácia v prvom polčase tesne pred odchodom do kabín, po ktorej sme inkasovali úvodný gól zápasu. Favorit pridal po zmene strán ešte jeden presný zásah, čím spečatil víťazstvo 2:0.

"Bol to veľmi ťažký zápas, mužstvo Slovana je na veľmi vysokej úrovni, v obrane sme odviedli dobrú prácu. Nakoniec sme však urobili niekoľko chýb, vďaka čomu sme zápas prehrali," opísal naše posledné ligové vystúpenie stopér Joao Favaro.

Brazílsky futbalista viedol pri zranení svojho krajana Roberta Diasa naše mužstvo na Tehelnom poli ako kapitán. "Bola to pre mňa skvelá príležitosť, cítil som sa veľmi hrdo, v klube som iba tri mesiace. Verím, že tímu môžem pomôcť svojimi skúsenosťami na ihrisku," okomentoval svoju kapitánsku premiéru futbalista s číslom 26.

Po dvoch ligových zápasoch bez bodového zisku sa nelichotivú sériu budeme snažiť zlomiť v sobotu proti tabuľkovému susedovi. Futbalistom Michaloviec máme čo vracať, v 4.kole Fortuna ligy sme na Zemplíne prehrali rodzielom triedy. Navyše na domáce ligové víťazstvo nad týmto súperom čakáme už viac ako dva roky. 

"V obrane musíme znova odviesť dobrú prácu, samozrejme musíme využiť aj nejaké príležitosti a streliť gól. Máme dobrý tím, v sobotu môžeme zmeniť naše postavenie v tabuľke," vysvetľuje Joao Favaro.

Zverenci Antona Šoltisa nazbierali v doterajších štrnástich stretnutiach rovnaký počet bodov - štyrikrát zvíťazili, päťkrát remizovali a šesťkrát prehrali. V posledných piatich ligových zápasoch získali tri body. 

Posledných päť vzájomných ligových súbojov vyznieva jednoznačne v prospech nášho sobotňajšieho súpera, ktorý sa trikrát radoval z víťazstva, v jednom prípade sa body po remíze 1:1 delili. Z víťazstva proti Michalovciam sme sa naposledy radovali v roku 2018, kedy sme koncom apríla v nadstavbovej časti zdolali futbalistov Zemplína na ich ihrisku 2:1.

Výkop zápasu 15.kola Fortuna ligy je naplánovaný na 17:00 hod.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu