”Situácia je teraz iná,” vysvetľuje Mihovil Klapan

"Situácia je teraz iná," vysvetľuje Mihovil Klapan

07.11.2019 | Igor Tabiš

Už v sobotu privítame na domácom štadióne futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Dôležitosť a náročnosť tohto zápasu si uvedomuje aj chorvátsky futbalista FK Senica Mihovil Klapan.

Predposledný domáci zápas jesennej časti sa blíži. V sobotu privítame na domácej pôde v rámci 15. kola Fortuna ligy futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Zverenci trénera Antona Šoltisa nazbierali v doterajších štrnástich zápasoch rovnaký počet bodov ako naše mužstvo - 14.

V poslednom kole sme nebodovali, na Tehelnom poli sme nestačili na domácich futbalistov Slovana Bratislava, ktorí zvíťazili 2:0. "Bol to náročný zápas, hrali sme proti najlepšiemu tímu v lige. V zápase sme predviedli niekoľko svetlých okamihov, nakoniec to však nestačilo," komentoval naše posledné ligové vystúpenie Mihovil Klapan.

Po dvoch zápasoch bez bodového zisku si môžeme vylepšiť náladu v domácom prostredí proti nie veľmi obľúbenému súperovi. Futbalistov zo Zemplína sme naposledy zdolali v minulej sezóne v nadstavbovej časti pri zápase na pôde súpera (2:1). Posledné domáce víťazstvo nad Michalovcami je ešte z apríla 2017, kedy sme zvíťazili najtesnejším rozdielom po góle Miloša Kratochvíla.

Za klobúk sme si nedali ani náš posledný výkon proti Michalovciam, v 4. kole Fortuna ligy sme na Zemplíne po veľmi zlom zápase z našej strany prehrali rozdielom triedy. "Áno, spomínam si na ten zápas, z našej strany bol veľmi zlý. Naše mužstvo bolo vtedy prakticky nové, teraz je situácia iná. Ako tím sme na tom rozhodne lepšie," vysvetľuje chorvátsky stredopoliar FK Senica.

Napriek negatívnym bilanciám z posledných vzájomných zápasov chceme v sobotu nášho tabuľkového suseda zdolať a pridať trojbodový zápis. "Bude to určite náročný zápas. Verím však, že v sobotu získame tri body," dodal na záver Mihovil Klapan.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu