”Situácia je teraz iná,” vysvetľuje Mihovil Klapan

"Situácia je teraz iná," vysvetľuje Mihovil Klapan

07.11.2019 | Igor Tabiš

Už v sobotu privítame na domácom štadióne futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Dôležitosť a náročnosť tohto zápasu si uvedomuje aj chorvátsky futbalista FK Senica Mihovil Klapan.

Predposledný domáci zápas jesennej časti sa blíži. V sobotu privítame na domácej pôde v rámci 15. kola Fortuna ligy futbalistov MFK Zemplín Michalovce. Zverenci trénera Antona Šoltisa nazbierali v doterajších štrnástich zápasoch rovnaký počet bodov ako naše mužstvo - 14.

V poslednom kole sme nebodovali, na Tehelnom poli sme nestačili na domácich futbalistov Slovana Bratislava, ktorí zvíťazili 2:0. "Bol to náročný zápas, hrali sme proti najlepšiemu tímu v lige. V zápase sme predviedli niekoľko svetlých okamihov, nakoniec to však nestačilo," komentoval naše posledné ligové vystúpenie Mihovil Klapan.

Po dvoch zápasoch bez bodového zisku si môžeme vylepšiť náladu v domácom prostredí proti nie veľmi obľúbenému súperovi. Futbalistov zo Zemplína sme naposledy zdolali v minulej sezóne v nadstavbovej časti pri zápase na pôde súpera (2:1). Posledné domáce víťazstvo nad Michalovcami je ešte z apríla 2017, kedy sme zvíťazili najtesnejším rozdielom po góle Miloša Kratochvíla.

Za klobúk sme si nedali ani náš posledný výkon proti Michalovciam, v 4. kole Fortuna ligy sme na Zemplíne po veľmi zlom zápase z našej strany prehrali rozdielom triedy. "Áno, spomínam si na ten zápas, z našej strany bol veľmi zlý. Naše mužstvo bolo vtedy prakticky nové, teraz je situácia iná. Ako tím sme na tom rozhodne lepšie," vysvetľuje chorvátsky stredopoliar FK Senica.

Napriek negatívnym bilanciám z posledných vzájomných zápasov chceme v sobotu nášho tabuľkového suseda zdolať a pridať trojbodový zápis. "Bude to určite náročný zápas. Verím však, že v sobotu získame tri body," dodal na záver Mihovil Klapan.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (04.11. - 10.11.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (04.11. - 10.11.)

11.11. | Igor Tabiš
Premiérový ligový gól pre Yenneho:

Premiérový ligový gól pre Yenneho: "Bol to skvelý deň."

10.11. | Igor Tabiš

"Všetko dlhujem Bohu" hovorí Frank Castaňeda

10.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu