”Veľmi si túto príležitosť vážim” objasňuje Edmund Addo

"Veľmi si túto príležitosť vážim" objasňuje Edmund Addo

03.11.2019 | Igor Tabiš

Po pohárovom zápase proti Ružomberku sa Edmund Addo objavil v základnej zostave aj proti Slovanu Bratislava na Tehelnom poli.

"Bol to veľmi náročný a dobrý zápas pre naše mužstvo. Dúfal som v dobrý výkon a výsledok, ktorý by si naši fanúšikovia zaslúžili. Mrzí ma, že sme nebodovali," povedal po sobotňajšom zápase proti Slovanu Bratislava 19-ročný Edmund Addo.

Pre talentovaného ghanského futbalistu to bol náročný týždeň, po deväťdesiatich minútach proti Ružomberku v Slovnaft Cupe odohral plnú minutáž aj na Tehelnom poli v zápase 14. kola Fortuna ligy. "Trochu som tušil, že nastúpim v oboch zápasoch. S trénerom sme sa o tejto možnosti bavili. Týmto by som chcel trénerovi poďakovať za šancu, ktorú mi dal a za rady, vďaka ktorým som sa mohol zlepšiť. Veľmi si to vážim," neskrýval nadšenie mladý futbalista.

Zápas proti aktuálnemu majstrovi ligy sme odohrali premiérovo na novom Tehelnom poli. Na štadión si našlo cestu 4 450 divákov, čo je v tejto sezóne vôbec najväčšia divácka kulisa, pred ktorou sme sa predstavili: "Bolo to prvýkrát, keď som hral pred takýmto publikom. Fanúšikovia na štadióne povzbudzovali a spievali počas celého zápasu. Musím povedať, že som si atmosféru zápasu veľmi užil."

Mladý futbalista prišiel do nášho klubu počas októbra minulého roka, v zápasoch za U19-ku nastupoval prevažne v útoku a záložnej formácii, kde mal ofenzívnejšie úlohy vzhľadom k jeho výbornej práci s loptou či rýchlosti. Záverečných tridsať minút proti Ružomberku a rovnako tak aj celý zápas proti Slovanu Bratislava však odohral na poste stopéra.

"Najpohodlnejšie sa cítim v útoku, zároveň však viem, že tréner pozná moje kvality najlepšie, a preto sa rozhodol pre túto pozíciu. Súčasťou futbalu je aj hranie na viacerých pozíciách, vďaka čomu sa hráč môže iba zlepšiť. Na novej pozícii sa cítim dobre, snažím sa zo seba vydať maximum a pomôcť čo najviac mužstvu," vysvetľuje hráč s číslom 3.

Už v sobotu nás čaká predposledný domáci ligový zápas jesennej časti, keď o 17:00 h privítame MFK Zemplín Michalovce. Po dvoch zápasoch bez zisku bodu je teraz najvyšší čas bodovať. "Samozrejme, musíme tento zápas vyhrať. Urobíme pre to maximum. Každý jeden zápas je dôležitý, a tak k nemu aj pristúpime," dodal na záver Edmund Addo.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu