V sobotu premiérovo na novom Tehelnom poli proti aktuálnemu majstrovi

V sobotu premiérovo na novom Tehelnom poli proti aktuálnemu majstrovi

01.11.2019 | Igor Tabiš

V 14. kole Fortuna ligy náš čaká premiéra na novom Tehelnom poli, kde vyzveme ŠK Slovan Bratislava.

V 14. kole Fortuna ligy na nás čaká zápas proti lídrovi súťaže - v sobotu vyzveme ŠK Slovan Bratislava na Tehelnom poli.

Posledný ligový zápas nedopadol podľa našich predstáv, na domácej pôde sme podľahli futbalistom Serede najtesnejším rozdielom, navyše vlastným gólom inkasovaným desať minút pred koncom zápasu. Body získané z ihrísk súperov sme tak na domácej pôde nepotvrdili.

"Hodnotí sa mi to ťažko, bohužiaľ sa nám nepodarilo získať body. Uplynulú sobotu nebolo šťastie na našej strane, to sa bohužiaľ vo futbale niekedy stáva. Dôležité je, aby sme to hodili za hlavu a pripravili sa na najbližší zápas," povedal na úvod gólman FK Senica Vojtěch Vorel.

V sobotu na nás čaká obrovská výzva, na Tehelnom poli budeme čeliť účastníkov Európskej ligy a aktuálnemu lídrovi Fortuna ligy. Domáci zápas proti Slovanu Bratislava, ktorý sme odohrali ešte začiatkom augusta bol jednoznačnou záležitosťou favorita, ktorý zvíťazil rozdielom triedy po góloch Nona, Rataa a Čavriča.

"Logicky je to najťažší zápas v lige. Slovan momentálne účinkuje v skupinovej fáze Európskej ligy, všetci vieme, čo nás tam čaká. Ideme tam s cieľom užiť si to. Chceme využiť každú príležitosť, musíme byť maximálne efektívni," vysvetľuje 23-ročný český brankár.

Futbalisti Slovana ťahajú v lige šesťzápasovú šnúru bez prehry, body naposledy stratili v 11.kole, keď remizovali na pôde MFK Ružomberok 1:1. Dobré meno slovenskému futbalu robia "Belasí" aktuálne aj v skupinovej fáze Európskej ligy, kde v troch zápasoch nazbierali štyri body. Šance na postup zo skupiny do vyraďovacej fázy sú tak stále otvorené. Aj v tomto smere je zápas na novom štadióne obrovskou motiváciou pre našich hráčov.

"Je to obrovská motivácia. Do nedávneho zápasu proti Wolverhamptonu tam nedokázal nikto na novom štadióne zvíťaziť. Musíme byť nohami na zemi, nebude to vôbec jednoduchý zápas," dodáva na záver Vojtěch Vorel.

Výkop zápasu 14. kola je naplánovaný na 17:00 h.


 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (04.11. - 10.11.)

Mládež v akcii: Výsledkový servis mládeže (04.11. - 10.11.)

11.11. | Igor Tabiš
Premiérový ligový gól pre Yenneho:

Premiérový ligový gól pre Yenneho: "Bol to skvelý deň."

10.11. | Igor Tabiš

"Všetko dlhujem Bohu" hovorí Frank Castaňeda

10.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu