”Motivácia ukázať sa v čo najlepšom svetle,” vysvetľuje Lovro Cvek

"Motivácia ukázať sa v čo najlepšom svetle," vysvetľuje Lovro Cvek

31.10.2019 | Igor Tabiš

Chorvátsky stredopoliar Lovro Cvek v rozhovore zhodnotil včerajší výkon v Slovnaft Cupe, zároveň sa vyjadril aj k blížiacemu sa duelu na Tehelnom poli proti Slovanu Bratislava.

Naša cesta Slovnaft Cupom sa v tomto ročníku skončila v osemfinále. Spanilú jazdu z minulej sezóny, v ktorej sme sa prebojovali až do semifinále súťaže tak nenapodobníme. Nad naše sily boli futbalisti MFK Ružomberok.

O našom včerajšom vypadnutí z pohára sa rozhodovalo v pokutových kopoch, v nich sa štastie usmialo na hostí, ktorí premenili štyri pokusy z bieleho bodu vďaka čomu si na jar zahrajú štvrťfinále tejto súťaže. "Čo sa týka penaltového rozstrelu, je to vždy najmä o šťastí. Taký je ale futbal, niekedy proste nemáte šťastie," vysvetlil po včerajšom zápase Lovro Cvek

Rodák z Varaždinu nastúpil vo včerajšom zápase v zálohe po boku viacerých mladíkov. V strede zálohy sa po dlhšej dobe predstavil 19-ročný Edmund Addo, do základnej zostavy sa vrátil aj Marko Totka a príležitosť v základnej zostave čakala aj na odchovanca klubu Denisa Baumgartnera. 

"Sú to mladí futbalisti, ktorí však rozumejú futbalu. To je pre nich najdôležitejšie. Smerom do ofenzívy a defenzívy včera odviedli dobrú robotu. Potrebujú pokračovať týmto spôsobom aj naďalej," vyjadril sa k výkonu dvojice Addo-Totka ich spoluhráč Lovro Cvek.

V zápase sme išli do vedenia, keď delovku striedajúceho Akinyoolu vyrazil Macík iba k Sulleyovi, ktorý v 62.minúte otvoril skóre zápasu. Hostia našli odpoveď na náš vedúci gól dvanásť minút pred koncom zápasu, kedy sa presadil aktívny Regáli. 

"Myslím, že sme si zaslúžili zvíťaziť v riadnom hracom čase, naše šance sme však nepremenili, aj taký býva futbal," komentoval náš pohárový výkon chorvátsky stredopoliar.

Nevydarený zápas je už minulosťou, naši futbalisti teraz musia preladiť na ligovú súťaž, v ktorej nás v sobotu čaká aktuálny majster ligy - ŠK Slovan Bratislava. Zápas na novom Tehelnom poli proti najlepšiemu mužstvu súťaže. Motivácia je obrovská. 

"V sobotu nás čaká zápas, v ktorom nemôžeme nič stratiť, naopak môžeme iba prekvapiť. Je to mužstvo, ktoré účinkuje v Európskej lige. Myslím si, že to dostatočne hovorí o ich kvalite. Pre nás je to naopak dostatočná motivácia, aby sme sa ukázali v čo najlepšom svetle," vysvetľuje 24-ročný futbalista FK Senica, ktorý zároveň dodáva: "Zápas to bude náročný, Slovan bude mať určite viac z hry, my sa však budeme snažiť využívať rýchle protiútoky, prostredníctvom ktorých chceme vybojovať čo najlepší výsledok."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu