Sofian El Moudane: Prvá šestka je reálna, bez tvrdej práce a obety to ale nepôjde

Sofian El Moudane: Prvá šestka je reálna, bez tvrdej práce a obety to ale nepôjde

06.10.2019 | Igor Tabiš

Medzi hlavné postavy zápasu 11. kola na ihrisku FC Nitra patril Sofian El Moudane.

Pod Zoborom bol pri všetkom podstatnom. Pred prvým gólom vybojoval loptu v strede poľa a založil rýchly protiútok, druhý gól sám strelil aby následne pri treťom góle predĺžil loptu hlavou na spoluhráča Didibu. Bol to jeho zápas.

"Samozrejme teší, keď hráč podá dobrý individuálny výkon. Futbal je ale tímový šport a najdôležitejší je výkon kolektívu. Nemyslím si, že to bol môj najlepší zápas za Senicu. Najdôležitejšie je, aby sme takéto kolektívne výkony dokázali zopakovať každý víkend," vysvetlil po víťaznom zápase na ihrisku FC Nitra Sofian El Moudane.

Do zápasu 11.kola proti nášmu tabuľkovému susedovi sme vstúpili výborne. Už v 11. minúte strelil svoj premiérový ligový gól v drese Senice Sadam Sulley. Po zhruba polhodine sme viedli dvojgólovým rozdielom, keď si na center Castaňedu nabehol v šestnástke domácich El Moudane, ktorý spracoval loptu a strelou k pravej žrdi nedal Šípošovi šancu.

"Myslím, že sme odohrali náš najlepší zápas. Začali sme veľmi agresívne, vyhrávali sme súboje a boli sme efektívni. Dopustil sme sa aj niekoľkých chýb, vo futbale však nič nie je bezchybné, takže na sebe potrebujeme neustále pracovať," hovorí futbalista s číslom 27.

Nová pozícia na ihrisku či mladá krv v tíme

V minulej sezóne nastupoval rodák zo Saint-Étienne na pozícii "šestky", v aktuálnej sezóne má pod vedením Michala Ščasného na ihrisku viac ofenzívnejších úloh v strede poľa: "Rád hrám na tejto novej pozícii, cítim sa na nej dobre. Čaká ma však ešte dlhá cesta, aby som sa zlepšil na tejto pozícii a stal sa viac kompletnejším futbalistom."

V úvode sezóny sa nám nepodarilo nadviazať na skvelé formu z jarnej časti. Po troch bodoch získaných v prvom kole ligy sme ďalší trojbodový zápis do tabuľky pridali až v 10.kole. "Je pravda, že počas leta prišlo do tímu veľa nových hráčov - predovšetkým mladých futbalistov. Musíme byť trpezliví. Boj o prvú šestku je reálny, musíme si však uvedomiť, že bez tvrdej práce a obety to nepôjde," prízvukuje francúzsky futbalista s marockými koreňmi.

Jazyková bariéra bola značná

Sofian El Moudane prišiel do nášho klubu v minulej sezóne počas zimnej prestávky. Predtým s klubom trénoval dva týždne, zasiahol aj do prípravného zápasu proti Seredi. Na svojej skúške uspel a tak sa stal v zime prvou letnou posilou klubu. Na začiatku komunikoval iba vo francúzštine, na otázky v angličtine veľmi nereagoval. Dnes už zvládne aj pozápasový rozhovor v anglickom jazyku.

"Keď som prišiel na Slovensko, bolo to pre mňa náročné. Na ihrisku je dôležité, aby hráč vedel komunikovať s trénerom a spoluhráčmi. Veľmi mi pomohli hodiny angličtiny pre hráčov, ktoré zaviedol klub minulú sezónu. V druhom rade mi v klube pomohli francúzsky hráči Desire Ségbé a Sacha Petshi, s ktorými som sa mohol rozprávať po anglicky. Títo dvaja mi pri mojom príchode do klubu pomohli veľmi," prezrádza futbalista FK Senica.

Apríl 2019 sa zapísal do života Francúza nezmazateľnými písmenami. Počas tohto mesiaca sa stal otcom, keď sa mu narodil syn Aymen: "Som veľmi šťastný, môj syn je zdravý. Každý deň za to ďakujem Bohu, takisto aj mojej manželke, ktorá mi je obrovskou oporou a veľmi mi pomáha. Mať dieťa nie je niekedy jednoduché, vyžaduje si to od človeka veľkú dávku zodpovednosti. Zároveň to je však najkrajšia vec v živote, ktorú som doteraz zažil."

Byť dobrým otcom a pomôcť Senici

Na otázku, či bude syn jedného dňa pokračovať v šľapajách otca odpovedá Sofian nasledovne: "Neviem, či sa môj syn jedného dňa stane futbalistom. Iba Boh vie, aký osud ho čaká. Jedného dňa rozhodne o svojej budúcnosti sám. Ak by sa rozhodol hrať futbal, bol by som veľmi šťastný."

Svoju futbalovú kariéru začal vo francúzskom klube SUC Terrenoire, nachádzajúcom sa v meste Saint-Étienne. Keď mal zhruba desať rokov, všimol si ho slávny francúzsky klub AS Saint-Étienne. Do prvého tímu sa nikdy neprebojoval, odohral však niekoľko zápasov za rezervný tím. Je jeho snom jedného dňa znova obliecť zelený dres "kanárikov"? 

"Určite nie, nesnívam o tom. Jediná vec, na ktorej záleží je moja rodina. Svoj sen som si splnil, keď som sa stal otcom. Momentálne sa snažím byť dobrým otcom a podávať na ihrisku dobré výkony v drese FK Senica. Čo bude v budúcnosti vie len Boh," uzavrel Sofian El Moudane.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu