V sobotu pod Zoborom proti FC Nitra

V sobotu pod Zoborom proti FC Nitra

04.10.2019 | Igor Tabiš

V 11. kole Fortuna ligy cestujeme pod Zobor, kde vyzveme futbalistov FC Nitra.

Pred blížiacou sa reprezentačnou prestávkou sa predstavíme pod Zoborom, kde v rámci 11. kola Fortuna ligy vyzveme domácich futbalistov FC Nitra

"Očakávam veľmi ťažký zápas, samozrejme chceli by sme získať všetky tri body a potvrdiť víťazstvo proti Pohroniu. Pôjde o zápas susedných tímov v tabuľke preto si myslím, že to bude mať náboj. Rozhodovať bude najmä agresivita, pripravovali sme sa na to celý týždeň," prezradil pred zápasom 11.kole gólman FK Senica Vojtěch Vorel.

Futbalisti Nitry získali v úvodných desiatich ligových kolách sedem bodov, v tabuľke im patrí 11. miesto hneď za našim mužstvom. V posledných troch ligových kolách získala Nitra tri body za víťazstvo rozdielom triedy na ihrisku nováčika súťaže ešte v 8. kole. Káder futbalistov spod Zobora prešiel počas letnej prestávky viacerými zmenami. 

Hlavým trénerom klubu sa stal Marián Süttö, ktorý v uplynulej sezóne pôsobil v pozícii športového riaditeľa klubu. Počas leta opustilo kabínu FC Nitra až jedenásť hráčov. Aktuálne najlepším strelcom mužstva je s piatimi gólmi 21-ročný útočník Milan Ristovski.

Našim futbalistom sa v poslednom ligovom kole podarilo vybojovať druhé ligové víťazstvo v aktuálnom ročníku. O troch bodoch proti Pohroniu rozhodol striedajúci Samson Akinyoola presnou strelou k ľavej žrdi. Po bezgólovej remíze na ihrisku Spartaka Trnava sme udržali čisté konto aj proti nováčikovi súťaže, vďaka čomu sme sa odpútali z posledného miesta v ligovej tabuľke.

"Posledný zápas proti Pohroniu bol náročný. Vedeli sme, že musíme doma získať tri body. To sa nám aj podarilo, s predvedenou hrou však nemôžeme byť spokojní. V našej momentálnej situácii sme najviac potrebovali tri body, čo sa nám nakoniec podarilo," vrátil sa k poslednému ligovému zápasu 23-ročný český gólman.

Výkop sobotňajšieho zápasu je naplánovaný na 17:00 h.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Jeden sen, dvaja bratia

Jeden sen, dvaja bratia

26.5. | Redakce
V tréningovom zápase proti Slovanu bezgólová remíza

V tréningovom zápase proti Slovanu bezgólová remíza

23.5. | Redakce
V sobotu vyzveme v tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava

V sobotu vyzveme v tréningovom zápase ŠK Slovan Bratislava

22.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu