Petr Bolek sa po Prešove teší už na Slovan

Petr Bolek sa po Prešove teší už na Slovan

19.10.2011 | Redakcia

id64Dva výjazdy na východ republiky sa vydarili. Výraznú pečať na trojbodových ziskoch mal už tradične Petr Bolek. Jednogólové výhry v KošiciachPrešove už ale históriouSpoľahlivý brankár, spoluostatnými členmi kabíny, už pozvoľna upriamujú svoju myseľ na nedeľný šláger SenicaSlovan.

 

Napriek tomu, že sa blíži jedenhitov jesene, medzi hráčmi ešte doznieva aj uplynulý víkend.„V Prešove to bolo vyrovnané stretnutie. V jednej fáze druhého polčasu nás trošku zatlačili. Mali nebezpečné štandardky. Riešili sme viacero nepríjemností. Dobre to ale dopadlo. Mali sme aj trošku šťastia. Najmä keď trafil súper do žrde,“ hodnotí sobotný triumf Petr Bolek. Počas celého zápasu verilzisk troch bodov. Nebolo to o tom, že by sme sa uspokojiliremízou. Z brány som cítil, že chalani bojujúvíťazstvo. Bolo zjavné, že vpredu sa snažili rozhodnúťvýhre,“ čo sa napokon aj podarilo. Gólovú akciu založil defenzívnym sklzom Kóňa, rozvinul ju Kalabiškazakončil Piroska.

 

Po stretnutí v Prešove sa začal nový týždeňnovou výzvou. „Na každý zápas sa pripravujeme so stopercentnou vážnosťou. Žiadny súper totiž nie je ľahký. Každý svoju kvalitu. Slovan patrítomto rebríčku na úplný vrchol,“ uvedomuje si spoľahlivý brankár. V tejto sezóne dostal iba štyri góly. Z toho tri od belasých. „Bratislave to bol špecifický zápas. Dlho sme hralioslabení. Domáci navyše podali podľa mňa jeden z najlepších výkonovsezóne. Po vylúčení Jana Gajdošíka nás Slovanisti prehrávali. Napokon vyhraligól – 3:2“, mrzí českého legionára strata bodovdruhého kola.

 

Petr Bolek je v slovenskej lige overenou značkou. Proti Slovanu absolvoval viacero zaujímavých duelov. „Hneď prvý bol asi mojím najvydarenejším. Vtedy som hral ešte za ViOn Zlaté Moravce. Gólom Wisdoma sme vyhrali 1:0. Pamätám sa, že vtedy som pochytal aj nemožné. Ani táto výhra ale ViOnuzáchrane nepomohla,“ vracia saniekoľko kapitol späť ostravský odchovanec. Naopak, najsmutnejší zápas proti belasým absolvoval už v drese FK Senica. „Kto by si rád spomínal na posledný vzájomný duel v minulej sezóne? Súťaž finišovala. My sme boli pred zápasom na čele tabuľky. Po polčase sme vyhrávali 1:0. Ak by sme to udržali, odskočili by sme imzvýšili si tak šancu na titul. Po zmene strán ale Slovanisti zápas otočili,“ hodnotí Bolek nešťastné finále ligy, v ktorom rozhodoltriumfe Bratislavčanov Šeboabsolútnom závere zápasu.

 

Na senickom štadióne i v meste cítiť rastúce futbalové vzrušenie. Príchod šampiónaúčastníka Európskej ligy je lákadlom aj pre sviatočných návštevníkov senických domácich zápasov. „Samozrejme, veľkú udalosť vnímame ajkabíne. Futbalom žijeme prakticky celý týždeň. Najskôr sme sa vrátiliPrešovu. Aktuálne rozoberáme zápasy európskych pohárov a s blížiacim sa víkendovým kolom budú čoraz aktuálnejšie aj debatySlovane,“ opísal futbalové témy preberanéšatni FK Senica Petr Bolek.

 

Sekcia komentárov je prístupná len registrovaným členom
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu