Mládež v akcii: Víťazný vstup starších žiakov do novej sezóny

Zostava: Opalek - Srnec, Borúfka, Prelec (78. Koprna), Bryndza, Halabrín (46. Bogdalík), Hanáček (65. Čmarada), Osvald, Czikora (78. Mach), Kudla, Dibusz

Odkaz na zápas: MŠK Žilina U17 - FK Senica U17

1. liga mladší dorast U16 (2. kolo)

MŠK Žilina - FK Senica   7:0 (4:0)

Zostava: Čermák - Poláček (67. J. Vyletel), Surový, Kudláč (41. Pavlovič), Jurka, Macho, Lukáč (41. Hegyi), Bíly (59. Záhumenský), Fulier (41. Krč), Škodáček, Hladek

Jozef Uhlár (tréner): "Vstup do zápasu sme mali katastrofálny, napriek upozorneniam, keď už v 7. min sme prehrávali 2:0. Domáci hýrili aktivitou, s ľahkosťou vyhrávali osobné súboje, kombinovali v rýchlosti, mnohokrát sme zle dostupovali, čo domáci využili na strelenie ďalších dvoch gólov. My sme domácich ohrozili strelami Macha a nebezpečná bola hlavička Poláčka. V 2. polčase po 3 - násobnom prestriedaní sa naša hra zlepšila, no na domácich to nestačilo, naopak naše chyby v defenzíve okamžite potrestali ešte tromi gólmi. Šancu na strelenie mal aktívny Hegyi, no jeho strely a hlavičku  domáci brankár zneškodnil. Dúfam, že sa hráči zo zápasu poučia a na negatívne veci zabudnú."

Odkaz na zápas: MŠK Žilina U16 - FK Senica U16

1. liga starší žiaci U15 (1. kolo)

FK Senica - FK Dubnica   3:0 (1:0)

Zostava: Gajdoš - Režnák, Gaša (65. Halaš), Vlček, Ďurica (75. Smoleňák), Kasza, Wallner, Rýzek, Michalec (56. Chlupík), Jarabinský, Folvarčík (75. Masár)

Odkaz na zápas: FK Senica U15 - FK Dubnica U15

1. liga starší žiaci U14 (1. kolo)

FK Senica - FK Dubnica   3:2 (2:2)

Zostava: Petrúfka - Filípek (66. Chropovský), Štibraný, Sobolič, Drbal (36. Chalupa), Rehák, Apolén (68. Kolena), Vépy, Bohunický, Ftáček, Pavlík

Stanislav Šturdík (tréner): "Po veľmi kvalitnom prípravnom období sme boli plný očakávania a tešili sme sa na prvý zápas. Boli sme zvedaví, ako zápas zvládneme z herného a fyzického hľadiska. Vzhľadom na veľmi teplé počasie a úzky hráčsky káder sme očakávali náročný zápas. V konečnom dôsledku sa to aj potvrdilo. Zápas sme začali veľmi aktívne, dobre sme sa pohybovali, vyšlo nám viacero kombinácii. Už v 4. min sme rozbehli akciu cez pravú vertikálu, Bohunický si vymenil loptu s Apolénom, pokračoval do 16-ky a presnou strelou otvoril skóre zápasu - 1:0. Naďalej sme pokračovali v aktivite a hralo sa prevažne na polovici súpera. Z našej aktivity sme si vypracovali viacero sľubných možností. V 11 min sa k odrazenej lopte dostal Sobolič a presnou strelou k tyči zvýšil na 2:0. V týchto fázach zápasu sme hrali aktívne, súperovi nenechávali priestor, snažili sme sa kombinovať. Problémom, o čom vieme a pracujeme na tom, boli naše ľahké straty lôpt, po ktorých súper hrozil rýchlymi prechodmi do ofenzívy. Práve ľahké straty lôpt a ich získanie nás stojí veľa síl. Niektoré vyplynuli z našich nepresných prihrávok, slabej ponukovej činnosti a zvýšenej aktivity súpera. Tým, že súper zvýšil aktivitu sa hra postupne vyrovnala. Záver 1. polčasu nám nevyšiel, pretože chvíľková strata koncentrácie nás v priebehu 2 minút stála vedenie. Najprv po strate lopty v strede ihriska a rýchlom brejku cez ľavú vertikálu a podobe o 2 minúty cez pravú vertikálu. Bola to škoda, ale za poľavenie a podcenenie prišiel trest. Druhý polčas sme tak začínali od začiatku. Pristúpili sme k striedaniu, keď sme do útoku posunuli Tomáša Chalupu, ktorý priniesol oživenie a potrebnú kvalitu. Bol ťahový, dôrazný, dobre si dokázal zakryť loptu a bol veľmi nebezpečný pre súpera. Z jeho aktivity sme vyťažili viacero dobrých možností. Nedokázali sme sa však  strelecky presadiť. Podarilo sa nám to až po individuálnej akcii Apoléna, ktorý bol odvážny v hre 1:1 a následnom faule na neho. Z nariadenej 11-ky rozhodol o našom víťazstve Rehák."

Odkaz na zápas: FK Senica U14 - FK Dubnica U14

1. liga juniorky WU19 (2. kolo)

FK Senica - FC Nitra   0:18 (0:9)

Zostava: Poništová - Machová, Kuchtová, Mičová, Janošťáková, Turečková, Horniaková, Chovančíková, Labudková, Poláková (47. Slobodová),Šimurdová

Odkaz na zápas: FK Senica WU19 - FC Nitra WU19

1. liga žiačky WU15 (2. kolo)

FK Senica - FC Nitra   17:0 (8:0)

Zostava: Opalková - Delinčáková Viktória, Delinčáková Valéria, Dudášová, Ščepková, Václavková, Zríniová, Kolcúnová, Freiwaldová, Flajžíková, Chrenková, Romanová, Kňazovičová, Domsitzová, Dvorská, Nagyová, Michalovičová, Danihelová

Richard Opalek (tréner): "V druhom kole sme privítali družstvo z Nitry. Do tohto zápasu sme išli s jediným cieľom a to víťazstvom. Súper nastúpil len zo siedmimi hráčkami v poli. Dievčatám sme prízvukovali, aby stále hrali svoju hru a súpera nepodcenili. Vedenia sme sa ujali už v 2. minúte, keď sa do streleckej listiny zapísala po tečovanej strele  Flajžíková. V prvom polčase zostalo množstvo šancí nevyužitých, no napriek tomu sme išli do polčasovej prestávky so skóre 8:0. Cez prestávku sme dievčatám prízvukovali, aby si z chuti zahrali futbal a predviedli kombinačnú hru, ktorú sme nacvičovali na tréningoch. V určitých pasážach dievčatá pekne kombinovali a dostali sa do šancí, no opäť sa potvrdila naša slabina, ktorou je zakončenie v pokutovom území. Zápas sme dohrali do víťazného konca s výsledkom 17:0. Potešili premierové góly hráčok, s prehľadom premenená penalta Opalkovej a výstavné strely Flajžíkovej a Freiwaldovej. Poďakovanie a uznanie patrí aj súperovi, ktorý zápas dohral zo cťou a bojovnosťou."

Odkaz na zápas: FK Senica WU15 - FC Nitra WU15

Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň