Eduard Pagáč: Ísť do každého zápasu s víťaznou mentalitou

Eduard Pagáč: Ísť do každého zápasu s víťaznou mentalitou

14.08.2019 | Igor Tabiš

Eduard Pagáč sa stal v lete novým trénerom FK Senica U19. Pred štartom novej ligovej sezóny sme sa v rozhovore porozprávali s novým trénerom našich starších dorastencov.

Zhruba po dvoch rokoch ste sa vrátili do klubu, v ktorom ste v minulosti už pôsobili. Prečo ste sa rozhodli prijať ponuku FK Senica?

- V čase, keď ma oslovil športový riaditeľ mládeže Milan Suchý, som zvažoval aj iné možnosti. Ponuka od Senice a vízia klubu ma však oslovili najviac.

Napriek vydarenej sezóne prišiel váš koniec na lavičke A-mužstva MŠK Púchov. Nevnímate ponuku viesť vekovú kategóriu U19 ako krok späť?

- V Púchove som bol tri roky, z toho posledné dva som pôsobil pri mužoch. Musím povedať, že druhý rok, keď sme postúpili bol naozaj výborný - čo sa týka chalanov ale aj predvedenej hry. Preto mi bolo ľúto, že som sa musel rozhodnúť o svojom konci v klube aj napriek veľkej motivácii hrať druhú ligu. Rozhodovanie bolo viazané na niektoré okolnosti v klube a takisto aj ľudí. Je to už ale za mnou a neriešim to. Trénovanie v prvej dorasteneckej lige U19 neberiem ako krok späť. Ak by to tak bolo, neprijal by som ponuku od Senice.

Ako ste so svojim novým mužstvom odštartovali letnú prípravu na novú sezónu? Ako vyzerali úvodné tréningy a na čo boli zamerané?

- Okrem utorka rána, kedy sme v posilňovni, všetko ostatné robíme s loptami. Väčšinu času sa zameriavame na pozičné cvičenia a prípravné hry. S mužstvom sa stále spoznávame, takže výsledky som zatiaľ neriešil. Potešil ma však zápas s maďarským Gyorom - nie preto, že sme vyhrali, ale vďaka hre, ktorú sme predviedli. 

Aký káder ste našli v Senici na novú sezónu? 

- Väčšiu časť kádra tvoria hráči ročníka narodenia 2002, ktorí minulý rok skončili slušne v kategórii U17. Pre mňa je najdôležitejšie, že som tu našiel veľmi pracovitý káder.

Ako hodnotíte futbalové podmienky a zázemie, v ktorých sa mužstvo pripravuje na novú sezónu?

- Senica je známa svojou výbornou infraštruktúrou a podmienkami na trénovanie. Takže v tomto smere sú ďalšie slová zbytočné.

Ligu odštartujete už zajtra na ihrisku AS Trenčín. S akými cieľmi pôjde mužstvo do novej sezóny?

- Mojim prvovradým cieľom je rozvoj hráčov. Keďže v Senici nie je juniorka, je to pre hráčov posledná príprava na prechod do mužského futbalu. Preto sa v tréningoch chceme venovať detailom, aby boli chalani čo najlepšie pripravení na mužský futbal. Na druhej strane nechcem byť iba alibista a hovoriť o rozvoji hráčov. Od chalanov budem vyžadovať, aby sme do každého zápasu išli s víťaznou mentalitou, aby sme v každom zápase spravili maximum pre víťazstvo.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu