Gilberto Silva: Ľudia pracujúci v FK Senica sú skvelí, Madison je v správnych rukách

Gilberto Silva: Ľudia pracujúci v FK Senica sú skvelí, Madison je v správnych rukách

07.08.2019 | Klub

Bývalý hráč Arsenalu Londýn a reprezentant Brazílie Gilberto Silva nám v rozhovore prezradil dôvody, prečo sa rozhodol priviesť svojho krajana Madisona do nášho klubu.

Ako ste sa dostali do kontaktu s FK Senica a generálnym manažérom klubu Tonom Caanenom?

 - S pánom Tonom Caanenom som nadviazal kontakt cez Franka Trimboliho, jedného z mojich partnerov v spoločnosti Base Soccer.

Prečo ste sa rozhodli priviesť Madisona do nášho klubu?

- Je to pre neho dobrá príležitosť na jeho prvú skúsenosť v Európe. Senica môže byť pre neho dobrým začiatkom, aby sa usadil v Európe, odviedol dobrú prácu a pomohol klubu, čo je samozrejme najdôležitejšie.

Kedy budete spokojný, pokiaľ ide o Madisona a čas strávený v Európe?

- Dúfam, že sa adaptuje v novom prostredí rýchlo, skutočne verím v jeho futbalový potenciál. Neviem, kedy sa vráti do Brazílie, rozprávali sme sa o tom. Veľmi sa sústredí, aby v Senici odviedol dobrú prácu. Ak sa mu to podarí, môže sa udiať mnoho dobrých vecí, človek nikdy nevie.

Aké boli vaše prvé dojmy z FK Senica a ľudí pracujúcich v tomto klube?

- Ľudia v klube sú naozaj skvelí, som rád, že som ich mohol poznať osobne. Aj preto je Madison v správnych rukách.

Dohoda medzi Madisonom a FK Senica bola možná vďaka spolupráci veľkej futbalovej agentúry Base Soccer v Londýne. Môžete nám prezradiť viac o tejto spolupráci?

- S futbalovou agentúrou Base Soccer mám dlhodobé vzťahy. Keď som bol futbalista, bol som ich klientom, momentálne som ich partnerom. Frank (Trimboli) a Leon (Angel) sú mojimi veľmi dobrými priateľmi, poznáme sa naozaj veľmi dlho.

Môžete nám ako bývalý hráč Arsenalu Londýn, ktorý s klubom dosiahol najväčší úspech v Európe povedať, čo bolo pre mladého hráča, ktorý si splnil svoj sen v tom čase najdôležitejšie?

- Sezóna 2003/2004, ktorú nazývame The Invincible, bola mojim najlepším momentom v drese Arsenalu. Na každej pozícii v tíme sme mali veľmi kvalitných hráčov, svoju kvalitu mali aj hráči, ktorí nastupovali menej. Ak príde mladý hráč z Brazílie do Európy, najdôležitejšie je, aby mal okolo seba správnych ľudí, ktorí mu dokážu poradiť a pomôcť. Je však dôležité, rýchlo sa učiť nové veci, ako je napríklad cudzí jazyk (angličtina), ktorý umožní lepšiu komunikáciu. Potom je to o tvrdej práci, učiť sa každý jeden deň, zostať pozitívny a nebáť sa pýťať otázky či poprosiť o pomoc, ak je to nevyhnutné. Takisto by sa hráč nemal báť zlyhania, ak dnes urobíte chybu, môžete to zajtra skúsiť napraviť. Nikdy by ste sa nemali vzdať svojho sna.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu