V úvodnom kole novej sezóny privítame doma AS Trenčín

V úvodnom kole novej sezóny privítame doma AS Trenčín

19.07.2019 | Igor Tabiš

Nový ligový ročník Fortuna ligy odštartujeme zápasom na domácom ihrisku. Súperom našich futbalistov bude mužstvo AS Trenčín.

Letná prestávka býva krátka, neubehli ani dva mesiace a Fortuna liga znova otvorí svoje brány. Vďaka skvelej jarnej časti sme v uplynulej sezóne naplnili svoj cieľ dokonale - udržanie sa v najvyššej súťaži. Ani toto leto sme sa nevyhli zmenám, či už hračskym alebo trénerským. V novej sezóne povedie naše mužstvo Michal Ščasný. "Vnímam to pozitívne vzhľadom k tomu, že prišla ďalšia zaujímavá prvoligová ponuka. Potešilo ma to. Ako som povedal naposledy, teším sa na prácu s chalanmi," uviedol nový tréner FK Senica.

Nový ligový ročník odštartujeme na domácom ihrisku rovnako, ako aj minulý rok. Súperom našich futbalistov v 1.kole Fortuna ligy bude AS Trenčín - mužstvo, ktoré sa trocha prekvapivo udržalo v našej najvyššej lige iba vďaka baráži. Možno očakávať v novej sezóne odlišný Trenčín? "Myslím si, že určite áno. Vedeli, kde mali problém v minulej sezóne a presne tieto pozície v tíme posilnili. Prišli dobré posily, či už David Depetris, ktorý je gólový útočník alebo Ryan Koolwijk, ktorý vie dať hre myšlienku. Musíme sa s nimi pobiť tak, aby sme domáci zápas zvládli," vysvetlil 40-ročný tréner FK Senica.

V minulej sezóne sme sa vďaka novému hraciemu modelu ligy stretli s mužstvom spod Čákovho hradu štyrikrát. Dvakrát sa z výhry radoval náš súper, dvakrát sme sa pre zmenu tešili z troch bodov my - v oboch prípadoch išlo o zápasy v nadstavbovej časti ligy. Pri poslednom vzájomnom domácom zápase sme zvíťazili vysoko 4:0.

"Je to nová sezóna, Trenčín sa posilnil. Takisto máme aj my v tíme nových hráčov, ktorí sú kvalitní. Verím, že odohráme dobrý zápas a podarí sa mi opäť skórovať. Do tímu prišiel kvalitný tréner, ktorý pozná naše silné stránky. Na tréningoch pracujeme tvrdo, aby sme dosiahli naše ciele," povedal pred zajtrajším zápasom Frank Castaňeda.

K dnešnému dňu evidujeme v našom tíme príchod ôsmich letných posíl. Svoje skúsenosti by mal mužstvu na stopérskom poste odovzdávať Tomáš Košút, ktorý k nám prišiel zo Spartaka Trnava. Zaujímavým hráčom je rozhodne aj Joss Didiba. Kamerunský futbalista dokáže zaskočiť na viacerých postoch v zostave, či už v obrane alebo v zálohe. V novej sezóne sa budeme spoliehať aj na skúsenosti chorvátskeho stredopoliara Lovre-ho Cvek-a, ktorý počas posledných piatich rokov v najvyššej slovinskej súťaži odohral viac ako 150 zápasov. Nejedného fanúšika klubu potešil aj návrat nášho odchovanca Denisa Baumgartnera, ktorý si znova oblečie dres FK Senica po viac ako piatich rokoch. Z Venezuely prišiel talentovaný záložník Luis Ramirez, na krídlach bude zasa operovať rýchlonohá nigérijská dvojica futbalistov Tenton Yenne a Eneji Peter Moses. V útoku by mal mužstvu svojimi gólmi pomôcť Sadam Sulley, ktorý pozná Fortuna ligu z dvojročného účinkovania v mužstve MFK Zemplín Michalovce. V klube bude pokračovať aj český gólman Vojtěch Vorel - kmeňový hráč AC Sparta Praha.

Zápas povedie trojica rozhodcov: Ziemba - Tomčík, Ádám. 

Výkop zápasu: 19:00 hod.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce
Zodpovednosť za senický dres

Zodpovednosť za senický dres

9.7. | Redakce
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu