Trénerská dvojica kompletná: Z Tatrana Prešov prichádza Patrik Durkáč

Trénerská dvojica kompletná: Z Tatrana Prešov prichádza Patrik Durkáč

17.07.2019 | Igor Tabiš

Asistentom Michala Ščasného na lavičke FK Senica bude v novej sezóne Patrik Durkáč.

"Ponuku od Senice vnímam ako novú výzvu a ďalší krok vpred v mojej trénerskej kariére. Verím, že v tomto klube môžem získať nové skúsenosti, ale taktiež verím, že aj ja mám čo ponúknuť klubu čo sa týka mojich skúseností," povedal na úvod nový asistent Michala Ščasného - Patrik Durkáč, ktorý ďalej pokračuje: "Som rád, že môžem byť súčasťou tejto organizácie a podieľať sa na formovaní mladých hráčov. Klub má svoju víziu a filozofiu, s ktorou sa stotožňujem a práve to rozhodlo, prečo som prijal túto ponuku."

Voľba rozhodovania nikdy nebýva jednoduchá, inak to nebolo ani v prípade 40-ročného trénera: "Rozhodovanie bolo náročné, keďže som vo futbalovej akadémií strávil doterajší život a v Prešove mám aj rodinu. Do úvahy som musel brať aj tieto aspekty. Zavážil však fakt, že prichádzam do stabilizovaného klubu s jasnou víziou, kvalitným zázemím a ambíciami."

Mladá trénerská dvojica Ščasný - Durkáč spojí v našom klube sily, aby naplnila očakávania novej sezóny. Pokiaľ ide o spoluprácu týchto dvoch trénerov, nie je to žiadna neznáma. "Trénera Ščasného poznám z pôsobenia v prešovskej futbalovej akadémii, rovnako sme spoločne študovali trénerskú licenciu UEFA A. Jeho ponuka ma skôr potešila ako prekvapila. Je to pre mňa zaväzujúce, ale pozná moju prácu, pohľad na futbal a prístup k povinnostiam. Som preto rád, že sa naše cesty opäť stretli. Ja pre zmenu poznám jeho prácu, viem, že je náročný, no férový tréner a človek. To uľahčilo moje rozhodovanie, rád budem nápomocný ako jeho asistent."

Do nášho klubu tak prichádza ďalší nový tréner, ktorý má napriek mladému veku na konte už aj reprezentačné skúsenosti: "Futbalovo som vyrástol v Tatrane Prešov, kde som prešiel všetky mládežnícke kategórie. Profesionálne som hral futbal v mužstvách JAS Bardejov, Tatran Prešov a vo vtedajšej Mars superlige. Po ukončení vysokoškolského štúdia telesnej výchovy a špecializácie futbal som sa rozhodol aktívnu kariéru ukončiť a upriamil som svoje úsilie na trénerský chlebíček. Po dvanástich rokoch pôsobenie na Prešovskej univerzite ako pedagóg osm sa stal profesionálnym trénerom vo futbalovej akadémii 1. FC Tatran Prešov. Ako hlavný tréner som prešiel vekové kategórie od U8 po U19. V poslednom období som pracoval aj ako asistent trénera pri reprezentáciách SR WU19 a WU17."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu