V generálke na nový ligový ročník proti 1.SK Prostějov

V generálke na nový ligový ročník proti 1.SK Prostějov

12.07.2019 | Igor Tabiš

Už zajtra (13.07.) sa predstavíme v poslednom prípravnom zápase, kedy na domácom ihrisku vyzveme futbalistov 1.SK Prostějov.

Po troch prípravných zápasoch na nás čaká v sobotu (13.07.) posledný, pred ostrým štartom novej sezóny vyzveme účastníka druhej najvyššej českej súťaže - 1.SK Prostějov. Na štart nového ligového ročníka sa budeme chcieť naladiť víťazne, v doterajších troch prípravných zápasoch sme zaknihovali bilanciu dvoch výhier a jednej prehry. "Najviac by ma potešilo, keby som v zápase vidiel prvky smerom do defenzívy ale aj ofenzívy, na ktorých sme počas týždňa pracovali," priznal nový tréner FK Senica Michal Ščasný, ktorý je s mužstvom iba niekoľko dní.

Do štartu novej ligovej sezóny nezostáva veľa času, nový tréner prešiel počas úvodného týždňa na našej lavičke aj procesom spoznávania jednotlicvov, ktorí budú v novej sezóne obliekať náš dres."Som milo prekvapený, čo sa týka niektorých hráčov. Hlavne smerom do ofenzívny ukazujú veľkú kvalitu. Čo sa týka defenzívy, sú tam ešte nejaké medzery. S priebehom prvého týždňa pri mužstve som spokojný aj keď vieme, že na niektorých postoch musíme pozície v mužstve zdvojiť," hodnotí 40-ročný tréner FK Senica, ktorý zároveň dodáva: "V sobotňajšom zápase očakávam štart všetkých hráčov, konečne ich uvidím naživo z lavičky. Potrebujem ich vidieť v záťaži. Podľa toho si tréner najlepšie spraví obraz. V ďalšom týždni, v ktorom nás čaká ešte veľa práce sa bude zostava na prvý ligový zápas kryštalizovať."

V sobotu privítame na domácom štadióne súpera, ktorému patril v minulej sezóne status nováčika vo Fortuna:národní liga (druhá najvyššia súťaž v Česku). V tridsiatich zápasoch dokázali získať zverenci trénera Oldřicha Machalu až 36 bodov, čím finišovali na peknom 9.mieste (zo 16 mužstiev v lige). V novej sezóne si kladie mužstvo z Olomouckého kraja ešte vyššie ciele. V minulej sezóne obliekala dres klubu až trojica slovenských futbalistov - brankári Miroslav Bréda, Patrik Le Giang a obranca Martin Slaninka. V klube momentálne pôsobí už iba prvý menovaný. 

Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 hod. Vstupné do všetkých sektorov je 1 euro - pri zakúpení lístka čaká na každého fanúšika prezent FK Senica. Držitelia permanentiek na novú sezónu majú vstup zdarma.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

18.10. | Igor Tabiš

"Náš vzťah je založený na rešpekte a podpore," vysvetľuje Federico Taborda

16.10. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

Mládež v akcii: Výborné výkony mladších žiakov v Trenčíne

14.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu