V generálke na nový ligový ročník proti 1.SK Prostějov

V generálke na nový ligový ročník proti 1.SK Prostějov

12.07.2019 | Igor Tabiš

Už zajtra (13.07.) sa predstavíme v poslednom prípravnom zápase, kedy na domácom ihrisku vyzveme futbalistov 1.SK Prostějov.

Po troch prípravných zápasoch na nás čaká v sobotu (13.07.) posledný, pred ostrým štartom novej sezóny vyzveme účastníka druhej najvyššej českej súťaže - 1.SK Prostějov. Na štart nového ligového ročníka sa budeme chcieť naladiť víťazne, v doterajších troch prípravných zápasoch sme zaknihovali bilanciu dvoch výhier a jednej prehry. "Najviac by ma potešilo, keby som v zápase vidiel prvky smerom do defenzívy ale aj ofenzívy, na ktorých sme počas týždňa pracovali," priznal nový tréner FK Senica Michal Ščasný, ktorý je s mužstvom iba niekoľko dní.

Do štartu novej ligovej sezóny nezostáva veľa času, nový tréner prešiel počas úvodného týždňa na našej lavičke aj procesom spoznávania jednotlicvov, ktorí budú v novej sezóne obliekať náš dres."Som milo prekvapený, čo sa týka niektorých hráčov. Hlavne smerom do ofenzívny ukazujú veľkú kvalitu. Čo sa týka defenzívy, sú tam ešte nejaké medzery. S priebehom prvého týždňa pri mužstve som spokojný aj keď vieme, že na niektorých postoch musíme pozície v mužstve zdvojiť," hodnotí 40-ročný tréner FK Senica, ktorý zároveň dodáva: "V sobotňajšom zápase očakávam štart všetkých hráčov, konečne ich uvidím naživo z lavičky. Potrebujem ich vidieť v záťaži. Podľa toho si tréner najlepšie spraví obraz. V ďalšom týždni, v ktorom nás čaká ešte veľa práce sa bude zostava na prvý ligový zápas kryštalizovať."

V sobotu privítame na domácom štadióne súpera, ktorému patril v minulej sezóne status nováčika vo Fortuna:národní liga (druhá najvyššia súťaž v Česku). V tridsiatich zápasoch dokázali získať zverenci trénera Oldřicha Machalu až 36 bodov, čím finišovali na peknom 9.mieste (zo 16 mužstiev v lige). V novej sezóne si kladie mužstvo z Olomouckého kraja ešte vyššie ciele. V minulej sezóne obliekala dres klubu až trojica slovenských futbalistov - brankári Miroslav Bréda, Patrik Le Giang a obranca Martin Slaninka. V klube momentálne pôsobí už iba prvý menovaný. 

Výkop zápasu je naplánovaný na 18:00 hod. Vstupné do všetkých sektorov je 1 euro - pri zakúpení lístka čaká na každého fanúšika prezent FK Senica. Držitelia permanentiek na novú sezónu majú vstup zdarma.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na ročné hosťovanie sa vracia český gólman Vojtěch Vorel

Na ročné hosťovanie sa vracia český gólman Vojtěch Vorel

19.7. | Igor Tabiš
Termín prvých tréningov pre najmladšie vekové kategórie

Termín prvých tréningov pre najmladšie vekové kategórie

17.7. | Igor Tabiš
Trénerská dvojica kompletná: Z Tatrana Prešov prichádza Patrik Durkáč

Trénerská dvojica kompletná: Z Tatrana Prešov prichádza Patrik Durkáč

17.7. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu