Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.06.2019 | Igor Tabiš

Skúsený futbalista, ktorý naposledy pôsobil v Spartaku Trnava sa dohodol s vedením nášho klubu na ročnom kontrakte s následnou možnosťou opcie o ďalší rok.

Prvou letnou posilou nášho tímu sa stáva 29-ročný obranca Tomáš Košút, skúsený futbalista obliekal v minulej sezóne dres Spartaka Trnava, s ktorým sa radoval zo zisku Slovnaft Cupu. Po pol roku sa však jeho cesty s klubom z malého Ríma rozchádzajú. "Pocity sú zmiešané, Trnave som fandil odmalička. Od klubu som dostal ponuku novej zmluvy, tá sa však diametrálne odlišovala od mojich predstáv. Senica bola priamočiara. Cítil som, že ma tu budú vnímať inak ako v Trnave," povedal na úvod rodák z Piešťan.

Odchovanec nitrianskeho futbalu pôsobil viac ako desať rokov v zahraničí, po odchode spod Zobora si postupne obliekol dresy AC Sparta Praha, 1. FC Slovácko, Arka Gdynia, Honvéd Budapešť a FK Vereya. Po Nitre a Trnave bude Senica jeho treťou hráčskou zastávkou na Slovensku. "Od Senice som cítil šancu, že môžem odohrať veľa zápasov a že moja pozícia bude odlišná, ako v Trnave. Neváhal som a s rodinou som sa na príchode do klubu dohodol veľmi rýchlo," priznáva skúsený futbalista.

Do našej multikultúrne zloženej kabíny tak pribudne ďalší slovenský futbalista. Vďaka viacerým legionárskym zastávkam vo svojej futbalovej kariére to nebude pre defenzívneho futbalistu nič nové. "Pôsobil som dvanásť rokov mimo Slovenska. Vôbec mi to nevadí, som na to zvyknutý. Angličtina mi problém nerobí. Bude iba na nás v kabíne, akú partiu si vytvoríme. Prichádzam ako nový hráč, určite budem chcieť mladým hráčom pomôcť a byť lídrom v kabíne," dodala na záver nová posila nášho klubu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu