Dominik Martišiak: Senica môže byť hrdá, že dokázala vychovať toľko talentovných hráčov

Dominik Martišiak: Senica môže byť hrdá, že dokázala vychovať toľko talentovných hráčov

07.06.2019 | Igor Tabiš

Odchovanec nášho klubu Dominik Martišiak bude v novej sezóne pokračovať v Česku. Talentovaný útočník opúšťa materský klub po 15 rokoch.

Po pätnástich rokoch opúšťaš svoj materský klub - s akými pocitmi?

- Po tak dlhej dobe sa mi klub opúšťa naozaj ťažko, prežil som tu celé svoje detstvo. Vyrástol som ako futbalista, ale aj človek. Určite mi bude smutno, Senica je môj domov. Mám však pred sebou novú výzvu, Senicu budem naďalej sledovať a fandiť jej tak ako doteraz. 

Dokážeš si ešte spomenúť na všetkých svojich mládežníckych trénerov v FK Senica? Prípadne na ktorého spomínaš najradšej a prečo?

- Samozrejme, spomínam si na všetkých trénerov, ktorí ma trénovali. Každý jeden z nich mi dal do futbalového života veľa. Najradšej spomínam na trénerov, ktorí ma viedli dlhšiu dobu - napríklad Rudolf Bíly a Stano Macek. Ako som však povedal, všetci tréneri FK Senica mi dali do života veľa a som im za to vďačný. Touto cestou by som sa chcel každému jednému z nich poďakovať. Bolo mi cťou trénovať pod nimi.

V našom klube si prešiel všetkými vekovými kategóriami, postupne si sa prepracoval až do A-tímu, v ktorom si zažil súťažný debut vo veku 16 rokov. Čo to pre teba znamená?

- Prejsť si senickou akadémiou a postupne sa dostať do A-tímu je pre každého futbalistu tohto klubu splneným snom. Sú to krásne pocity. Verím, že to bude v Senici pokračovať aj naďalej, aby mladí chalani z akadémie dostávali priestor a mohli si plniť svoje sny.

Ktorý súťažný zápas ti utkvel v pamäti najviac a prečo? Na ktoré obdobie v FK Senica spomínaš najradšej?

- Je veľa zápasov, na ktoré rád spomínam. Najkrajšie spomienky mám na svoj tretí domáci zápas za A-mužstvo, v ktorom sme dokázali remizovať so Slovanom Bratislava 1:1. Na konci zápasu sme mohli strhnúť vedenie na svoju stranu. Všeobecne však spomínam rád na všetky obdobia, aj na tie zlé. Človek sa z nich môže poučiť a v konečnom dôsledku získa niečo nové.

Ako hodnotíš aktuálnu sezónu v drese FK Senica U19?

- Sezóna v 19-ke bola náročná. Všetky tímy v lige sú veľmi vyrovnané, rozhodujú malé detaily. My sme sa občas nevyhli veľkým chybám, a to nás stálo zápasy. Na druhej strane sme odohrali veľa dobrých zápasov, to už dnes ale nikoho nezaujíma. V konečnom dôsledku sa berie do úvahy iba výsledok. V druhej polovici sezóny sme prišli o viacero hráčov vďaka zraneniam, čo sa nám stalo osudným.

V A-mužstve si sa túto sezónu presadzoval len ťažko. Ako hodnotíš sezónu z pohľadu záchrany vo Fortuna lige či konkurencie v podobe zahraničných legionárov?

- V tak mladom veku nie je jednoduché presadiť sa v A-mužstve. Niekedy v tom zohráva veľkú úlohu aj šťastie a mnoho iných faktorov. Ja osobne som bol rád za každú šancu v prvom tíme. Rovnako ma veľmi teší, že Senica bude prvoligová aj v nasledujúcej sezóne. Na všetko je potrebný čas, čo sme mohli vidieť v závere sezóny, kedy padol nový rekord klubu v počte vyhraných zápasov po sebe.

Z našej akadémie si našlo cestu do sveta mnoho talentovaných odchovancov. Od novej sezóny to bude aj tvoj prípad. Kam by si to chcel vo futbale jedného dňa dotiahnuť?

- Senica môže byť hrdá, že dokázala vychovať toľko talentovaných hráčov. Na tom má stále samozrejme podiel pán Levársky, ktorý do futbalu investoval nemalé peniaze a dotiahol to s klubom tak ďaleko. Samozrejme zásluhu na tom majú aj ďalší ľudia, ktorí v klube pracovali a snažili sa vychovať talentovaných futbalistov. Je to ako skladačka, ktorú treba dobre nastaviť, aby fungovala. Ako som spomínal, v novej sezóne ma čaká veľká výzva. Jedného dňa by som to určite chcel dotiahnuť do Premier league, mojim vysneným mužstvom je Manchester United.

Zmluvu si podpísal s českým prvoligistom Baníkom Ostrava. Vieš nám prezradiť, ako bude vyzerať tvoja letná príprava na novú sezónu?

- Presný harmonogram zatiaľ neviem. Rysuje sa možné hosťovanie v druholigových Vítkoviciach. Všetko je však v štádiu riešenia. Určite by bolo pre mňa skvelé nastupovať v druhej lige a dostať šancu dokázať, že v Baníku Ostrava nie som iba náhodou.

Čo považuješ za najväčší úspech vo svojej doterajšej futbalovej kariére?

- Najväčší úspech je pre mňa to, že som sa dokázal dostať až z predprípavky do A-mužstva. Takisto ma ako útočníka teší počet strelených gólov v každej jednej sezóne. Na zahraničných skúškach som si vyskúšal kluby ako Celtic Glasgow, Rangers FC a Dundee United. Za úspech považujem aj to, že v mojich pätnástich rokoch sa o mňa zaujímala Aston Villa.

Myslíš si, že jedného dňa si znova oblečieš dres FK Senica?

- Verím tomu, že sa domov ešte jedného dňa vrátim.

Slová na záver, ktoré by si chcel odkázať fanúšikom FK Senica?

- Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, či už fanúšikom, trénerom, funkcionárom, hospodárom klubu za všetko, čo pre klub robia a robili. Bol by som rád, ak by sa senický fanúšik vrátil na tribúnu bez ohľadu na to, či za náš klub nastupuje cudzinec alebo domáci hráč. Pre hráča na ihrisku je podpora dôležitá, a preto - za Senicu naše mesto.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu