Ricardo Chéu: Chceme získať väčšiu podporu na domácich zápasoch

Ricardo Chéu: Chceme získať väčšiu podporu na domácich zápasoch

28.05.2019 | Igor Tabiš

Portugalský tréner FK Senica Ricardo Chéu v rozhovore zhodnotil úspešnú jarnú časť Fortuna ligy.

Ligový ročník 2018/19 je za nami. Ako hodnotíte jarnú časť tejto sezóny?

- Bolo to pre mňa potešením. Som hrdý na prácu, ktorú sme všetci spoločne odviedli. Podaril sa nám skvelý výsledok, pracovali sme veľmi tvrdo v druhej polovici sezóny. Myslím si, že sme si to zaslúžili. Hovorilo sme to často, no išli sme za svojim cieľom, verili sme tomu a pracovali sme tvrdo.

Ak vezmeme do úvahy posledné štyri ligové sezóny, je to naše najlepšie umiestnenie v tabuľke. Ste spokojný s konečným 8. miestom? 

- Nie som na sto percent šťastný. V poslednom zápase sezóny sme chceli zvíťaziť a pridať ôsme víťazstvo v rade. Ak by sa tak stalo, mohli sme skončiť na siedmom mieste. Preto si myslím, že to mohlo byť ešte lepšie. Náš cieľ bol zachrániť sa v lige, čo sa nám samozrejme podarilo splniť na sto percent.

Pohľad na konečnú tabuľku vyzerá príjemne. Po vašom príchode do klubu vás čakala náročná úloha.

- Všetky tímy majú počas sezóny aj slabšie momenty. Po zmene trénera je vždy náročnejšie implementovať do tímu nové myšlienky a nápady. Vybudovali sme silné mužstvo s dobrou mentalitou, to je zároveň cesta, vďaka ktorej sa môžeme zlepšovať.

Od vášho príchodu k mužstvu ste neustále zdôrazňovali tvrdú prácu a konkurenciu v tíme. Vyzerá to tak, že najmä tento faktor prispel k našej záchrane vo Fortuna lige.

- Verím presne v to - tvrdú prácu a konkurenciu v mužstve. Ak v tíme nemáte konkurenciu počas tréningov, nebude existovať ani v deň zápasu proti vášmu súperovi. Ak pracujete počas týždňa v tréningoch veľmi tvrdo, v zápase sa k vám zvykne prikloniť aj šťastie, ktoré často zohráva veľkú úlohu. Na každý jeden zápas sa pripravujeme týmto spôsobom.

Úžasnej sérii siedmich výhier v rade predchádzalo v lige päť prehier. Verili ste, že sa všetko otočí k lepšiemu a začneme zbierať body?

- V nadstavbovej časti som si ako tréner stanovil cieľ - získať 23 bodov. Chýbal nám jeden bod. Bolo to naozaj blízko, získali sme 22 bodov. Veril som, že to môžeme dokázať. Neustále som to opakoval mojim hráčom, že sa nám podarí splniť tento cieľ a zachránime sa.

Prípravu na jarnú časť sezóny sme absolvovali v Turecku. Aký význam malo dlhodobé sústredenie v krajine polmesiaca?

- Je to veľmi dôležité, ak je tím spoločne pohromade. Nebavíme sa iba o povinnostiach na ihrisku, dôležité sú aj vzťahy v skupine medzi hráčmi. Ak sme priateľmi aj mimo ihriska, veci sú oveľa jednoduchšie. Aj na tomto aspekte sme pracovali na sústredení v Turecku.

Séria neporaziteľnosti skončila v poslednom kole na ihrisku Podbrezovej. Mrzí vás táto prehra?

- V každom jednom zápase chcem zvíťaziť. Po záverečnom hvizde som cítil frustráciu. Je pravdou, že sme boli zachránení, bol to náš posledný zápas v sezóne no pristupovali sme k nemu, ako keby bol prvým. Vedeli sme, že do zápasu zasiahnu aj mladíci, ktorí na tejto úrovni ešte nemajú veľa skúseností. Možno to bol problém, títo hráči sú však budúcnosťou klubu, preto v zápase dostali šancu. Veríme tomuto projektu v našom klube.

Spomenuli ste mladíkov, ktorí do zápasu zasiahli - Totka, Caro či Meliš. Ako dôležitý bol tento zápas pre týchto mladých hráčov?

- Samozrejme, bolo to veľmi dôležité. Nie je to rovnaké hrať za U19 a v prvom tíme. Všetko je rozdielne - dynamika, agresivita a kvalita. Pre mladých hráčov to je dobré, mohli pochopiť, že je pred nimi ešte veľa práce. Takisto je to správny krok pre náš projekt. Dali sme šancu hráčom, ktorým veríme.

Čo je v lete potrebné urobiť, aby sme v novej sezóne nadviazali na výkony z jarnej časti?

- Musíme pochopiť, že do tímu prídu noví hráči. Musíme vytvoriť novú skupinu a dynamiku, v ktorej budeme pracovať. Očakávania sú po jarnej časti veľmi vysoké. V tento moment je najdôležitejšie, aby ľudia v meste zostali blízko klubu a podporovali ho. Chceme získať viac fanúšikov, ktorí nás budú na domácich zápasoch podporovať. V jarnej časti sa to od zápasu k zápasu zlepšovalo. Pre Senicu je dôležité, aby mala mužstvo, ktoré bude účinkovať v najvyššej súťaži. Potrebujeme podporu všetkých ľudí, ktorí žijú v Senici. Počas tréningov a zápasov budeme na ihrisku pracovať tvrdo, aby sme neustále zlepšovali situáciu tohto klubu. Moje poňatie futbalu je bojovať v zápase vždy o tri body - presne to budem očakávať vždy od mojich hráčov. Veriť, že sa dá vyhrať každý jeden zápas. To je súčasťou mojej trénerskej filozofie.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu