Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.05.2019 | Igor Tabiš

V poslednom kole na ihrisku FK Železiarne Podbrezová dostali šancu v našej zostave viacerí mladí talentovaní futbalisti.

"Pozitívna vec na dnešnom zápase je to, že dostali priestor hráči z U19-ky, Totka a Caro hrali v základe. Do zápasu zasiahol aj Meliš a Martišiak. Sú to 18-19 roční chlapci. Pozeráme sa na náš projekt, chceme ho dostať na ďalšiu úroveň aj s talentovanými hráčmi z našej akadémie," ukončil svoj prejav na včerajšej pozápasovej tlačovej konferencii tréner FK Senica Ricardo Chéu. Napriek prehre, ktorá prišla v lige po ôsmich zápasoch našiel kormidelník FK Senica aj pozitíva zápasu.

Dvojica Marko Totka a Julian Caro, ktorá pred týždňom naskočila premiérovo vo Fortuna lige na svoje prvé minúty pri domácom víťazstve nad Zlatými Moravcami tentokrát začínala premiérovo v základnej zostave na ihrisku Podbrezovej. "Je to niečo, o čom som vždy ako malý chlapec sníval. Chcel som zažiť debut a jeho pocit na vlastnej koži," priznal 19-ročný mladík Caro, ktorý prišiel do nášho klubu na začiatku tejto sezóny z kolumbíjskeho klubu Atletico Nacional. Obojnohý futbalista nastúpil v stredovej formácii po boku Zezinha a Marka Tešiju. "Bola to pre mňa česť zahrať si po boku tak skúsených futbalistov, v zápase sa vám potom dýcha jednoduchšie. Snažil som sa od nich zobrať si čo najviac. Zápas bol pre nás náročný. Boli sme blízko k streleniu gólu, no nezvládli sme v rozhodujúcich momentoch finálnu fázu. Domácim sa nakoniec podarilo skórovať, čo našu situáciu ešte viac skomplikovalo," dodal Julian Caro.


Debut v základnej zostave si odbil aj odchovanec našej akadémie Marko Totka, 18-ročný futbalista nastúpil na pravej strane na pozícii wing-backa. Pri rozostavení 3-5-2 ide o náročnú pozíciu, v ktorej musí hráč podporovať útok a rovnako tak aj obranu. "Na tejto pozícii sa mi nehralo zle, po fyzickej stránke je to trochu náročné," priznal Totka, ktorý v zápase odohral deväťdesiat minút. Rovnako ako v prípade Juliana Cara, aj Marko Totka debutoval v základe: "Ťažko sa mi hľadajú slová, bol to pre mňa úžasný týždeň. Trénerovi som veľmi vďačný za šancu, ktorú mi dal."

V druhom polčase naskočil do hry iba 17-ročný mladík Dávid Meliš. Útočník FK Senica U19 nahradil v 56.minúte na ihrisku Juliana Cara, aby zaujal miesto v útoku po boku Desireho Ségbého."Pocity boli neopísateľné, snažil som sa moje prvé minúty vo Fortuna lige najmä užiť. Nikdy ma nenapadlo, že vo svojich sedemnástich rokoch si pripíšem prvý štart v lige. Za túto príležitosť som veľmi vďačný trénerovi. Určite je to pre mňa motivácia do ďalšej futbalovej kariéry, aby som sa jedného dňa stal trvalou súčasťou A-tímu," objasnil Dávid Meliš, ktorý v aktuálnej sezóne nastrieľal v drese U19-ky štyri góly.

V záverečných sekunách zápasu sa do hry dostal aj ďalší odchovanec našej akadémie Dominik Martišiak, 18-ročný útočník nahradil na ihrisku ďalšieho odchovanca klubu Jakuba Krča. Na lavičke náhradníkov čakali na svoju šancu ďalší hráči z našej akadémie - Ervín Matta, Šimon Horniak a Viktor Mička.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu