Hráčom mesiaca apríl Kay

Hráčom mesiaca apríl Kay

20.05.2019 | Igor Tabiš

Ocenenie pre najlepšieho hráča klubu získal v mesiaci apríl Kay.

O cenu najlepšieho hráča mesiaca nášho klubu sa v uplynulom mesiaci uchádzala trojica hráčov - Federico Taborda, Kay a Marko Tešija. Víťazom sa nakoniec stal 31-ročný stopér Carlos Kay, ktorý pred spomínanou dvojicou zvíťazil s obrovským náskokom. 

“Som šťastný, že som vyhral toto ocenenie. Zvlášť teraz, keď máme skvelú formu a hráme pekný futbal, každý jeden hráč z tímu by mohol získať túto cenu. Veľmi ma to teší, toto ocenenie znamená, že všetko ide správnym smerom,” priznal hráč s číslom 31, pre ktorého to je premiérové víťazstvo v tejto klubovej ankete.

Rodák z Kapverd prišiel do Senice počas rozbehnutej sezóny, svojú premiéru v našom drese si odkrútil pre remíze 2:2 ešte na Pasienkoch proti Slovanu Bratislava. Do zadných radov vniesol svoje skúsenosti a dobrú organizáciu hry, v jarnej časti patril k veľkým oporám nášho mužstva. Okrem dobrých výkonov v obrane pridal v nadstavbovej časti aj štyri góly, čo je pre defenzívneho futbalistu vždy skvelá vizitka. 

“Myslím si, že najväčší rozdiel medzi úvodom jarnej časti a nadstavbou momentálne zohráva šťastie. Otočilo sa náš v prospech. Keď sme v úvode jari prehrali päť zápasov, hrali sme pekný futbal, no viackrát sme nedokázali loptu dotlačiť do brány. V nadstavbe sa všetko zmenilo,” objasňuje bývalý hráč Omonie Nikosia, ktorý zároveň dodáva: “Som veľmi šťastný za góly a za toto Božie požehnanie, veľmi si vážim tento okamih. Oveľa viac ma ale teší, že sme začali vyhrávať zápasy. Pomohlo nám to k dosiahnutiu nášho cieľa. To, kto strelí gól nie je podstatné.”

Cez Belenenses, CS Craiovia, Omonia Nikosia až do Senice. Taká bola futbalová cesta stosedemdesiatpäť centimetrov vysokého obrancu. "Narodil som sa na Kapverdských ostrovoch, je to malý raj v Atlantickom oceáne. Futbal som začal hrať, keď som mal šesť rokov. Priviedol ma k nemu môj brat, vždy som ho nasledoval a chcel byť ako on. Keď som mal 12 rokov, odišiel som do Portugalska a začal som v Benfice Lisabon," prezrádza Kay, ktorý na záver dodáva: "Otvorili sa mi dvere v Senici, za čo som veľmi vďačný. Mohol som sám sebe a ľuďom dokázať, že stále viem hrať futbal. Ďakujem ľuďom, ktorí ma sem dostali a dali mi šancu."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu